Przejdź do treści

Bezpośredni kontakt jest kluczowy w Agile

Coraz częściej różnego rodzaju firmy wykorzystują Agile w celu poprawienia swojej wydajności, a także jakości tworzonych produktów. Oczywiście warto pamiętać o tym, że korzysta się z tego obecnie nie tylko w przypadku oprogramowania, ale także przy różnego rodzaju projektach biznesowych. Dobrze jest postarać się o zapewnienie sobie jak największych zysków dzięki temu. Zachęcam więc do zapoznania się z tym tekstem, gdzie napiszę co nieco na temat Agile.

Agile wymaga zastosowania bezpośredniej komunikacji

szkolenie AgileW przypadku Agile niezwykle istotną kwestią okazuje się bezpośrednia komunikacja. Zostało to zawarte w manifeście. Ogółem w przypadku gdy pracownicy bezpośrednio się ze sobą komunikują, przy użyciu możliwie jak najmniejszej ilości pośrednich metod, można spodziewać się znacznego wzrostu wydajności oraz skuteczności. Gdy dokumentacji jest dużo, to niestety traci się niezwykle dużo czasu na jej zrozumienie. Zamiast tego lepiej jest gdy ludzie bezpośrednio ze sobą rozmawiają. Oczywiście jeśli chodzi o większe projekty to dobrze jest podzielić ich na odpowiednie zespoły, które będą ze sobą współpracowały. Jak więc widać można spodziewać się skutecznego zastosowania Agile zarówno w przypadku małych jak i dużych projektów. Istotne jest też to, że w wyniku takiej bezpośredniej komunikacji ludzie czują się o wiele lepiej. Poprawa ich samopoczucia oraz zwyczajnie relacji między nimi także ma spory wpływ na wydajność całego projektu. Mimo wszystko ludzie nie działają jak roboty, kompletnie bez uczuć. Trzeba brać pod uwagę kwestie ich motywacji czy atmosfery w zespole. Radziłbym zdecydować się na jakieś dobre szkolenie Agile. W naszym kraju można znaleźć całkiem sporo ofert tego typu kursów, prowadzonych przez naprawdę doświadczone osoby. Dobrze jest więc skorzystać z ich wiedzy i poprawić sposób w jaki wasza firma pracuje nad projektami.

Skoro można całkiem prostym sposobem poprawić wydajność oraz jakość to dobrze byłoby się na to zdecydować. Oczywiście doradzałbym najpierw przeczytać nieco opinii na temat Agile, a przekonacie się czy jest to na pewno coś odpowiedniego dla was i waszej firmy. Mimo wszystko ludzie są różni, dlatego też trzeba odpowiednio dopasować metodologię pracy do swoich celów oraz swoich obecnych warunków.