Przejdź do treści

Ceny medalików w sklepach

Kościół katolicki już od wielu setek lat skupia wokół siebie wiernych chrześcijan, którzy pragną oddawać cześć jedynemu Bogu. Katolicyzm jest jednym z najpopularniejszych wyznań na świecie. W naszym kraju wyznaje go znaczna część obywateli. Są oni wprowadzani do wspólnoty Kościoła już jako małe dzieci.

Cudowny medalik ważnym symbolem

cudowny medalik cenaJeśli zostaliśmy wychowani w duchu katolickim, wiemy zapewne, że wyznanie to opiera się na różnego rodzaju sakramentach. Pierwszy z nich – chrzest – przyjmujemy zazwyczaj jako bardzo małe dzieci. W kolejnych latach życia przystępujemy do pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. W trakcie przygotowań do tych uroczystości mamy szansę zetknąć się z cudownym medalikiem. Jest on znakiem obecności Boga w naszym życiu. Jego tradycja sięga XIX wieku – jeśli wierzyć przekazom kościelnym, to sama Matka Boska poprosiła francuską zakonnicę o wykonanie medalika według wzoru i propagowanie jego czci. Medalik często otrzymujemy od rodziców podczas przygotowań do przyjęcia Komunii Świętej. Jeśli więc interesuje nas cudowny medalik cena nie jest zbyt wygórowana, można go z łatwością nabyć w sklepach z dewocjonaliami. Medaliki są zazwyczaj wykonane ze srebra wysokiej jakości, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu i łatwo je czyścić. Duża część wiernych nosi je na co dzień zawieszone na szyi, są też tacy, którzy wolą trzymać je w portfelu, w samochodzie lub w innym miejscu. Warto zakupić cudowny medalik, by czuć opiekę Matko Bożej każdego dnia.

Wierni obrządku katolickiego przykładają dużą wagę do symboli i przedmiotów, które mają im przypominać o Bogu. Duża część wierzących nosi na co dzień cudowny medalik na łańcuszku. Taki medalik można zakupić w sklepie z dewocjonaliami lub zamówić za pośrednictwem internetu. To piękna pamiątka i ważny chrześcijański symbol.