Przejdź do treści

Chciałam założyć ogród przed domem

Razem z narzeczonym byliśmy w trakcie budowania własnego domu. Byliśmy pewni, że uda nam się wprowadzić do niego dopiero latem, ale budowa naszej nieruchomości poszła bardzo szybko do przodu i postanowiliśmy wprowadzić się jeszcze zimą poprzedniego roku. Mieszkanie było w pełni wykończone i naszykowane do zamieszkania, ale ogród był w naprawdę opłakanym stanie. Nie rosła tam nawet trawa. Aż źle się na to patrzyło. Musiałam szybko to zmienić, jednakże nie miałam „dobrej ręki” do roślin.

Udało mi się szybko założyć ogród

szybkie zakładanie ogrodów w BydgoszczyNa szczęście moja przyjaciółka podpowiedziała mi, kto oferuje szybkie zakładanie ogrodów w Bydgoszczy. Była to firma ogrodnicza, która mogła zrobić wszystko kompleksowo od przekopania i zrównania terenu, nawożenia gleby, aby miała ona odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową, tak aby szybko wzrastały na niej rośliny, poprzez przygotowywanie instalacji natryskowej oraz zasadzenie i pielęgnacja roślin. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam. Jeszcze tego samego dnia skontaktowałam się z przedstawicielem poleconej mi firmy. Okazało się, że mają oni bardzo szybkie terminy, dlatego już następnego dnia spotkałam się z projektantem ogrodu, który sporządził plan mojej przyszłej posesji oraz zapisał sobie wszystkie moje sugestie i potrzeby, tak aby móc stworzyć satysfakcjonujący mnie projekt ogrodu. Otrzymałam go już po kilku dniach. Byłam z niego bardzo zadowolona, tym bardziej że według wyceny okazało się, że takie założenie ogrodu będzie naprawdę bardzo tanie i nie nadwyręży za bardzo naszego budżetu gospodarstwa domowego. Skonsultowałam się jeszcze z narzeczonym, który również popierał moje zdanie i od razu odesłałam firmie podpisaną umowę. W ciągu kilku dni zaczęły się prace przed moim domem. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ wszystko działo się bardzo szybko i sprawnie. Już po dwóch tygodniach ogród był założony.

Bardzo mi się podobało, że ogrodnicy, którzy się tym zajęli podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie i wykonali wszystko dokładnie i skrupulatnie. Ważne było dla mnie to, że przede wszystkim zrównali teren i przygotowali odpowiednio glebę pod zasadzenie roślin, a także dobrali rośliny w taki sposób, aby miały odpowiednią ilość słońca i wody podczas wzrostu. Już wkrótce mój ogród mienił się kolorami kwiatów i krzewów.