Przejdź do treści

Chciałam założyć spółkę

Od dłuższego czasu myślałyśmy z przyjaciółką nad założeniem jakiegoś biznesu. Obie posiadałyśmy fundusze oraz podobne pomysły na własną działalność. Znudziła nam się praca na etacie i chciałyśmy wreszcie zacząć zarabiać na siebie. Doszłyśmy do wniosku, że będzie nam o wiele łatwiej, gdy założymy spółkę. Połączymy wtedy nie tylko nasze pomysły i siły, ale przede wszystkim fundusze, co może okazać się decydujące jeśli chodzi o powodzenie firmy na rynku.

Jak założyć spółkę szybko i sprawnie?

zakładanie spółek w poznaniuMiałyśmy już względne rozpoznanie na rynku i wiedzieliśmy, co musimy załatwić, żeby móc legalnie wystartować z prowadzeniem firmy. Zdawałyśmy sobie sprawę, że przed nami jest wiele formalności związanymi z założeniem spółki. Przyjaciółka dowiedziała się, że istnieją specjalne firmy, które pomagają założyć spółkę. Zajmują się oni kompletacją odpowiednich dokumentów, pomagają w wypełnianiu wniosków, a także składają w naszym imieniu dokumentację do odpowiednich urzędów. Takie firmy, to zaawansowana pomoc prawna dla nowych przedsiębiorców. Istnieje także możliwość długoterminowej współpracy prawnej z nimi. Zdecydowałyśmy się skorzystać z takiej firmy prawnej. Chciałyśmy wybrać najlepszą, dlatego poszukiwania rozpoczęliśmy od internetu. Wiedzieliśmy, że dzięki temu będziemy mogły od razu porównać opinie o danych firmach. Wpisałyśmy w wyszukiwarkę frazę: zakładanie spółek w poznaniu, i zaczęłyśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć to czego potrzebowałyśmy. Była to firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakładaniu spółek i bardzo pozytywne rekomendacje klientów. Wiele osób chwalili prostotę postępowania, skrupulatne i profesjonalne podejście do klienta oraz załatwianie wszelkich formalności przez pełnomocników. Zachęcone pozytywnymi komentarzami na temat tej firmy zdecydowałyśmy się nawiązać z nimi współpracę.

Zadzwoniłam pod podany numer telefonu i umówiłam siebie i przyjaciółkę na spotkanie z ich przedstawicielem. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry pomysł. Dzięki tej firmie prawnej bez problemu założyłyśmy spółkę i zarejestrowałyśmy ją w odpowiednich urzędach. Uzyskałyśmy także pomoc w deklaracjach podatkowych i wsparcie i nadzór przy kompletacji odpowiednich dokumentów. A to wszystko w bardzo przystępnej, niskiej cenie.