Przejdź do treści

Czy można przesyłać paczki Anglia-Polska?

Międzynarodowy transport drobnych przesyłek budzi wiele wątpliwości. Ostatnio często dotyczą one przewozu między Anglią a Polską. Nie ma jednak powodu do obaw, gdyż takie paczki bez przeszkód mogą cały czas być przewożone między terytoriami obu tych krajów. Aby zrealizować taki transport konieczne będzie wynajęcie firmy kurierskiej, która w swojej ofercie ma taką usługę.

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

kurier z anglii do polskiStawki za przewóz przesyłek z Anglii do Polski i w drugą stronę zależą w dużej mierze od przewoźnika. Szacunkowo jednak za jednorazowy transport paczki do 30 kg zapłaci się około 100 złotych. Wbrew pozorom transport realizowany jest błyskawicznie – kurier z Anglii do Polski jest w stanie dotrzeć nawet w ciągu 3 dni, a w przypadku opóźnień, może to potrwać do 5 dni. Przez cały okres przewozu, paczka może być monitorowana, dlatego nadawca będzie wiedział, kiedy mniej więcej może spodziewać się dostarczenia jego przesyłki. Zlecenie transportu nie należy do bardziej skomplikowanych. Jest bardzo podobne do tego, które odbywa się na terenie kraju. Wystarczy wybrać jedną z firm kurierskich, która oferuje międzynarodowy transport, a następnie wypełnić podany przez nią formularz. Zazwyczaj kurier kontaktuje się z nadawcą i przekazuje informacje dotyczące odbioru paczki – transport w większości przypadku wykonywany jest door-to-door, czyli przewoźnik odbiera przesyłkę z punktu nadania i dostarcza ją bezpośrednio pod wskazany adres.

Transport paczek między Anglią a Polską nie jest w żaden sposób utrudniony, dlatego nie trzeba się martwić o skuteczność dostarczanych przesyłek. Warto porównać oferty kilku firm kurierskich i szczegółowo zapoznać się z regulaminem świadczonych przez nich usług głównych i dodatkowych, jak np. ubezpieczenie przesyłki. Gwarantuje to bezpieczeństwo podczas przewozu wartościowych przesyłek.