Przejdź do treści

Czy można się zmotywować koszulką?

Dbanie o kondycję i figurę bywa niekiedy naprawdę męczące. Szczególnie, że bezpośrednio łączy się to z prowadzeniem zdrowego trybu życia, co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, a także często uprawianym sportem. Po dłuższym czasie dieta odchudzająca oraz codzienna dawka ruchu mogą zacząć męczyć, co w efekcie prowadzi do demotywacji. 

Podświadomie motywujące koszulki

kobiece motywacyjne koszulkiAby być fit, należy zadbać o zdrową dietę, a także dostarczyć sobie dużej dawki ruchu. Niekiedy długi czas wyrzeczeń przyjemności, takich jak spożywanie słodyczy, czy picie alkoholu, mogą prowadzić do demotywacji i porzucenia swoich postanowień. W takim momencie niezwykle ważna jest odpowiednia motywacja. Ludzie znajdują różne sposoby na motywowanie siebie. Niektórzy szukają personalnych trenerów, którzy oprócz ułożenia diety i planu treningowego, zmotywują do ćwiczeń dobrym słowem, a niekiedy nawet stanowczym krzykiem. Inni zwrócą się o pomoc do osób bliskich, ponieważ, jak wiadomo — zawsze lepiej „cierpieć” we dwójkę. Kolejna grupa osób motywuje się sama, kupując gadżety z motywującymi cytatami. Na ciężki, wymagający trening doskonałe są kobiece motywacyjne koszulki. Choć może wydawać się to banalne, krótkie hasła, takie jak „Nie będzie łatwo, ale będą efekty”, czy „Ból jest chwilowy, chwała jest wieczna” naprawdę potrafią zmotywować. Niekiedy wystarczy jedynie zerknąć na napis na koszulce, by przywrócić wiarę w siebie i nabrać nowych sił do kolejnych ćwiczeń. Co więcej, często czytane i powtarzane w myślach cytaty, bardzo często zakorzeniają się głęboko w podświadomości, przez co mają wpływ na ludzkie działania jeszcze przez bardzo długi czas. Dlatego właśnie założenie na trening koszulki z motywacyjnym tekstem lub wypicie porannej kawy w kubku z pozytywnym cytatem, potrafi „naładować” człowieka pozytywną energią na cały dzień. W sklepach zajmujących się sprzedażą gadżetów motywacyjnych można również znaleźć akcesoria z tekstami motywującymi nie tylko do sportu, ale również do pracy, opieki nad dziećmi czy po prostu do życia.

Gadżety motywacyjne, takie jak koszulki czy kubki z cytatami, potrafią wbrew pozorom w dużym stopniu zmotywować człowieka do działania. Wszystko za sprawą ludzkiej podświadomości, w której zapisują się często powtarzane lub czytane cytaty. Ludzki umysł oraz organizm często mimowolnie stosują się do tych haseł, dzięki czemu praca nad sobą bywa dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.