Przejdź do treści

Czy warto kupić kota brytyjskiego?

Wybierając kota, który stanie się członkiem naszej rodziny, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i cechy charakteru. Wielu ludzi decyduje się na wybór kota rasowego, ponieważ jest to pewne ułatwienie – potrafimy wskazać cechy danej rasy i mniej więcej wiemy, jakie wymaganie pielęgnacyjne musimy zapewnić kotu. Rodziny, w których obecne są dzieci, najczęściej decydują się na wybór kota brytyjskiego. Dlaczego? Odpowiadamy. 

Koty brytyjskie to najlepsi przyjaciele każdego człowieka 

koty brytyjskie - sprzedaż niedrogoKot brytyjski to jedna z najpopularniejszych ras na świecie. Uwagę przykuwa nie tylko jego piękne i miękkie futro, ale i żółte, przenikające oczy, które sprawiają, że człowiek od razu staje się spokojniejszy. Są to duże koty, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji, lecz trzeba uważać na to, co i ile jedzą, ponieważ są skłonne do nadwagi. Są bardzo przyjacielskie i opanowane, cechują się dużą cierpliwością i nie mają problemu z obecnością dzieci czy innych zwierząt. Cenią sobie spokój, ale nie pogardzą odpowiednią zabawą, lecz trzeba je do tego namówić. Koty brytyjskie są jednymi z najczęściej wybieranych ras. Nie jest to najdroższa rasa, ale trzeba liczyć się z tym, że ceny zwykle wahają się do dwóch tysięcy złotych. Jeśli zależy nam, by były zdrowe koty brytyjskie – sprzedaż niedrogo jest niemożliwa. Jedynie, że kupimy je z tzw. pseudohodowli, gdzie koty traktowane są tylko jak coś do rozrodu. Mają jedynie przynieść dochód, a nie o to przecież chodzi. Jako przyszli właściciele powinniśmy mieć wgląd do tego, w jakim stanie zdrowia są one same oraz ich rodzice. Powinniśmy otrzymać pełen pakiet wiadomości oraz wyprawkę, dzięki której maluch poczuje się bezpieczniej w naszej przestrzeni. Chcąc zapewnić spokój jemu i sobie, warto wybrać zarejestrowaną hodowlę, która wie, w jaki sposób rozmnażać koty i chroni je przed chorobami, które mogą narazić ich zdrowie i życie. Jeśli taktujemy zwierzęta jak członków rodziny, nie możemy kupować ich z warunków, które są niekorzystne dla nich samych. Pseudohodowlę należy zgłosić i nie pozwolić na to, by przynosiła zyski kosztem zdrowia zwierząt. 

Brytyjczyki to bardzo wdzięczne zwierzęta, które są bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi lub innymi zwierzętami. Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie wydawało się bardziej przytulne, warto rozważyć zakup kota brytyjskiego, który wygląda jak mała włochata kulka. Odda nam okazaną mu miłość, będzie świetnym towarzyszem w czasie wieczorów. Osoby, które posiadają tę rasę kota, są bardzo szczęśliwe i doceniają chwile spędzone w domu.