Przejdź do treści

Czym jest bank głosów?

Okazuje się, że głosem można zarabiać i to wcale niemałe pieniądze. Swój głos wykorzystuje dużo osób wcale nie związanych z mediami. Są oni lektorami w filmach, serialach, a nawet w teatrze na spektaklach. Często nawet zastanawiamy się czyj to głos, bo wydaje się nam dosyć znajomy.

Zalety banku głosów lektorskich

bank głosówW internecie możemy znaleźć bank głosów, w którym to dostępna jest lista doświadczonych aktorów głosowych. Są to osoby, które są lektorami i jednocześnie aktorami i użyczają swojego głosu do różnych projektów. Przeważnie są to aktorzy stacji telewizyjnych, prezenterzy radiowi, a także głosy, które są nam znane z codziennych stacji telewizyjnych. Logując się bo banku głosów w celu wyszukania odpowiedniego głosu mamy ułatwione zadanie, gdyż jest tam specjalne wyszukiwarka, które ułatwi nam to zadanie. Żeby znaleźć odpowiedniego lektora możemy w wyszukiwarkę wpisać imię lektora, wiek, a nawet płeć. Jeśli interesuje nas konkretne nagranie głosowe na przykład: z audiobooka, czy spotu reklamowego to możemy nałożyć specjalny filtr tylko na sam typ nagrania. W banku głosów znajdziemy również lektorów, którzy nagrywają w różnych językach. Są tam osoby z całego świata, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do najlepszych głosów z całego świata. Do wyboru mamy dostęp do nagrań nawet w ponad trzydziestu językach. Co ciekawe z miesiąc na miesiąć baza lektorów się poszerza i przybywa do niej co raz i więcej nowych głosów. Jeśli jesteśmy zainteresowni specjalnym głosem to wystarczy wysłać wiadomość prywatną z zapytaniem ofertowym.

Bez wątpienia jest to świetna opcja podczas tworzenia projektów wielkoformatowych, które są dostępne w kinie bądź reklamie. Z łatwością możemy wyszukać interesujący nas głos i umieścić go w swoim projekcie. Wówczas będziemy mogli cieszyć się najlepszym głosem.