Przejdź do treści

Czym jest escape room?

Rozrywka stanowi bardzo ważny element naszego życia. Dobra zabawa daje mnóstwo radości i pozwala nam zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Szczególnym rodzajem rozrywki jest ta, która wymaga od nas aktywności, a także logicznego myślenia. Escape room jest miejscem, które łączy w sobie wszystkie te aspekty. Czym są popularne pokoje zagadek? Dlaczego warto je odwiedzać?

Zalety escape roomów

escape room warszawaDobra zabawa jest przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jeżeli zależy nam na atrakcyjnej rozrywce, która zachęci nas do używania wyobraźni i logicznego myślenia, to warto wybrać się do escape roomu. Pokoje zagadek są zamkniętymi pomieszczeniami, z których musimy wydostać się w określonym przedziale czasowym. Na wyjście mamy zazwyczaj od 60 do 90 minut, co jest zależne od liczby łamigłówek oraz ich poziomu trudności. W zabawie może brać udział od dwóch do kilku graczy jednocześnie. Escape room zawsze ma jakiś motyw przewodni oraz role, w które musimy się wcielić. W zależności od naszych preferencji możemy wybierać pokoje o tematyce przygodowej, fantastycznej, historycznej czy też horroru. Możliwości jest naprawdę wiele i to, co wybierzemy, zależy jedynie od nas. Przed wejściem do pomieszczenia szybko zapoznajemy się z tematyką i oddajemy się rozwiązywaniu zagadek. Podczas takiej zabawy gracze muszą wykazać się zdolnością logicznego myślenia, kojarzenia faktów czy spostrzegawczości – każdy szczegół ma tutaj znaczenie i może prowadzić do rozwiązania zagadki. Aktywna rozrywka jest czymś, co proponuje nam escape room Warszawa posiada największą liczbę takich pokojów w Polsce. W samej stolicy możemy odwiedzić ponad 100 pomieszczeń o różnej tematyce i stopniu zaawansowania. Escape roomy podzielone są na te przystosowane do początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych i doświadczonych osób, dlatego też każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie.

Zabawa w escape roomie to ciekawa forma aktywności, która nadaje się zarówno dla rodzin, jak i grup znajomych. Rozrywka połączona z rozwiązywaniem zagadek zmusza do logicznego myślenia, a jednocześnie pozwala się odprężyć. W zależności od naszych upodobań możemy wybierać z setek pokojów o różnej tematyce, która przypadnie do gustu zarówno tym starszym, jak i młodszym graczom.