Przejdź do treści

Czym konserwować parkiety z drewna?

Do codziennego mycia podłóg drewnianych warto używać specjalnych płynów, które będą chroniły powierzchnię. Kiedy na podłodze widoczne są zarysowania oraz straciła ona swój blask, to warto zastosować specjalny środek konserwacji podłóg drewnianych Bona, który świetnie odświeży zmatowiałą podłogę.

Zastosowanie preparatu do konserwowania parkietów

bona środek do konserwacji podłóg drewnianychLakierowane podłogi drewniane są piękne, lecz wrażliwe na zarysowania. Aby odświeżyć powierzchnię takiej podłogi, nadać jej świeżości i blasku, to warto użyć w tym celu Bona środek do konserwacji podłóg drewnianych, który jest na bazie poliuretanu. Specjalny środek nie zawiera w swoim składzie wosku, zatem można bezpiecznie lakierować podłogę, na której go używano. Dzięki zawartości poliuretanu środek świetnie zabezpiecza i odświeża powierzchnię. Podłoga nosząca widoczne ślady zużycia, zmatowiała, posiadająca zadrapania, może w kilka chwil znowu wyglądać jak nowa. Jej powierzchnia zostanie świetnie wygładzona i nabłyszczona. Producent zaleca, aby przed zastosowaniem preparatu sprawdzić jego przyczepność do podłoża. Produkt należy nakładać w normalnej temperaturze pokojowej, czyli takiej w granicach 18-25°C. Powyżej lub poniżej tej temperatury środek może mieć gorszą przyczepność do podłoża. Do stosowania środka warto używać specjalnego aplikatora z mikrofibry. Polecany środek ma certyfikat, świadczący o tym, że produkt spełnia wysokie normy w zakresie emisji związków chemicznych.

Dzięki systematycznemu stosowaniu środków konserwujących można przedłużyć żywotność podłogi drewnianej, nadać jej świeżości i blasku. Podłoga drewniana jest wrażliwa na zarysowania, zatem warto ją konserwować, aby była odpowiednio zabezpieczona. Dzięki odpowiedniej konserwacji drewniana podłoga może służyć nawet kilkadziesiąt lat.