Przejdź do treści

Czym są verticale?

Jak działają żaluzje pionowe? Proste pociągnięcie i voila! Żaluzje pionowe zawierają mechanizm przesuwny, który pozwala wysunąć je z drogi, abyś mógł otworzyć drzwi lub okno. Ale jak to działa? Każda pojedyncza żaluzja jest przymocowana do przesuwanego elementu, który jest wkładany w tor biegnący wzdłuż górnej szyny żaluzji.

Funkcjonalne verticale czyli żaluzje pionowe

verticale GdyniaKiedy otwieramy lub zamykamy mechanizm, rolety przesuwają się zgodnie w jedną lub drugą stronę po torze. Przed zsunięciem się z drogi należy upewnić się, że rolety są otwarte, aby nie sklejały się i nie utrudniały ruchu. Druga funkcjonalność żaluzji polega na otwieraniu żaluzji, aby wpuścić światło lub zamknięciu, aby światło nie było na zewnątrz. Ta operacja jest nieco bardziej złożona, ale nadal jest dość prosta do oceny. Każda roleta jest również połączona z małym mechanizmem zębatym, który jest obracany przez obracającą się oś. W rezultacie każda łopatka jest otwierana lub zamykana przez swój indywidualny bieg. Pozwala to na obrócenie rolety ruchem ciągnięcia. Jak każdy produkt domowy, żaluzje pionowe mogą się zaplątać podczas normalnego użytkowania. Funkcja obracania jest szczególnie podatna na przywieranie i pękanie. Koła zębate łatwo się zużywają, a po zużyciu zębów koła żaluzje nie będą działać prawidłowo. Czasami łopatki są skierowane w złym kierunku i uniemożliwiają prawidłowe skręcanie. Jeśli ktoś zainteresowany jest jak wyglądają verticale Gdynia jest miastem, które ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Tym bardziej jeśli chodzi o ciekawe produkty. Funkcjonalne verticale czyli żaluzje pionowe są faktycznie bardzo modne i solidne. Warto w nie zainwestować, aby przede wszystkim cieszyć się najwyższą funkcjonalnością, jaka jest możliwa we własnym domu.