Przejdź do treści

Czym są zabawki edukacyjne?

Jak wszyscy doskonale wiemy dzieci chłoną otaczający je świat. Wszystko, co widzą, słyszą oraz czują jednocześnie zapamiętują ucząc się w ten sposób tego, jak zbudowana jest rzeczywistość. Chcąc zatem zadbać o jak najlepszy rozwój naszego malucha, warto zdecydować się na zakup zabawek, które umożliwią mu rozwijanie umiejętności już od najmłodszych lat.

Najwyższa jakość zabawek

urządzenia edukacyjne montessoriChcąc aby nasze dziecko już od najmłodszych lat rozwijało się prawidłowo warto zapewnić mu wysokiej jakości zabawki, które pozwolą maluchowi w sposób optymalny wykorzystać jego wszystkie funkcje poznawcze. Mowa tutaj oczywiście o zabawkach edukacyjnych, które sprawiają, że dzięki świetnej zabawie nasze dziecko nabywa coraz więcej umiejętności. Dobra zabawka edukacyjna to niekoniecznie ta plastikowa ze sklepu, która wydaje jakieś dźwięki. Może być opcjonalnym dodatkiem jednak jeśli zależy nam na wysokiej jakości znacznie lepszym pomysłem będą urządzenia edukacyjne montessori wykonane z bezpiecznych tworzyw naturalnych w tym w większości z drewna. Zabawki montessori mobilizują maluchy do aktywnej zabawy przez wzgląd na to, że podczas zabawy nimi nie muszą udawać, że wykonują jakieś czynności, a rzeczywiście je robią. Ten rodzaj zabawek pozwala dziecku na prawdziwe działanie, co z kolei już od najmłodszego wieku wykształca w maluchu poczucie sprawczości. Zabawki także uczą malucha rozpoznawania zapachów, ciężkości danego przedmiotów oraz oczywiście ich kolorów. Ćwiczą w dziecku koncentrację, logiczne myślenie, czy motorykę.

Metoda montessori z założenia kładzie nacisk na umiejętność samodzielnego działania wśród dzieci. Zabawki uczą samokontroli dzięki czemu maluch uczy się rozpoznawać popełniony błąd oraz go naprawiać. Taką zabawką, która ćwiczy właśnie ten aspekt i którą z pewnością większość z nas kojarzy ze swojego dzieciństwa jest układanka w której pojedyncze części posiadają tylko jedno miejsce pasujące do każdej z nich.