Przejdź do treści

Derma roller dla każdego

Zabiegi stosowane w salonach kosmetycznych nie zawsze są całkowicie bezbolesne, bo mogą na przykład wykorzystywać igły. Oczywiście są to igły o bardzo niewielkiej wielkości, więc mogą wywoływać jedynie dyskomfort. Podobnie jest z derma rollerem, którego każdy z nas może mieć w domu. Jest to uniwersalne urządzenie o bardzo prostej konstrukcji.

Jak działają derma rollery?

niezawodny derma rollerNasza skóra ciągle podlega procesowi złuszczania, ponieważ się regeneruje. Aby ten proces przebiegał sprawnie, należy systematycznie wykonywać peeling całego ciała, aby pozbyć się martwego naskórka, który zatyka pory i przyczynia się do powstawania niedoskonałości na skórze. Jest łatwy sposób na pozbycie się wielu problemów za jednym razem i jest nim niezawodny derma roller. Jest to urządzenie, które można schować do kosmetyczki, ponieważ mierzy niewiele ponad dziesięć centymetrów. Składa się z uchwytu do trzymania i obrotowej głowicy z mikroigłami. Działanie derma rollera jest bardzo proste. Chodzi o zmobilizowanie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry. Podczas rolowania skóry w pionie, poziomie i na skos, na jej powierzchni powstają liczne mikrouszkodzenia, które pobudzają skórę do regeneracji. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że przestrzegamy jednej, najważniejszej zasady, jaką jest higiena. Derma rollery w większości przypadków nie posiadają jednorazowych głowic, więc przed każdym użyciem trzeba je dokładnie dezynfekować. Wykonanie zabiegu zabrudzonymi igłami, może się przyczynić do powstania zakażenia, ponieważ igły nakłuwają skórę. Po wykonanym nakłuwaniu, warto nałożyć na skórę odżywczy krem lub silnie nawilżające serum, ponieważ skóra jest wtedy bardziej podatna na ich działanie, a składniki wnikają wgłąb skóry dzięki uszkodzeniom naskórka.

Dobry derma roller kupimy w większości sklepów kosmetycznych. Możemy kupić najtańszy, który jest wykonany z plastiku i stali nierdzewnej albo zainwestować w wysokiej jakości sprzęt z molibdenowymi igłami. Najtańszy model kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a najdroższe mogą mieć cenę nawet dziesięciokrotnie wyższą, a więc różnica jest spora. Z pewnością jest to urządzenie, które przyda się każdej kobiecie w domu, bo jest niezawodne.