Przejdź do treści

Dobre obiady w Białymstoku

Od pewnego czasu przebywałam w Białymstoku w szpitalu rehabilitacyjnym. Miałam zapewnione szpitalne obiady, ale po kilku tygodniach zatęskniłam na dobrym, porządnym jedzeniem. Ponieważ w ciągu dnia miałam kilka godzin przerwy w rehabilitacji mogłam wyskoczyć na miasto coś zjeść. Niestety w ogóle nie znałam miasta i nie miałam pojęcia, gdzie się udać aby porządnie się najeść. Postanowiłam poszukać czegoś konkretnego i nie iść nigdzie w ciemno. 

Znalazłam dobrą restaurację obiadową

gdzie dobrze zjeść obiad - białystokPytałam kilku osób w szpitalu, które były rehabilitowane razem ze mną. Niestety, żadna z tych osób nie pochodziła z Białegostoku i nie wiedziała, gdzie tu można dobrze zjeść. Jednakże, jedna z osób poleciła mi pewien portal internetowy, na którym ludzie dzielą się ze sobą opiniami o dobrych restauracjach. Po kolejnym dniu rehabilitacji, włączyłam komputer i weszłam na polecany portal. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: gdzie dobrze zjeść obiad – białystok? Wyskoczyło mi wiele wyników. Internauci polecali zarówno knajpki z szybkim jedzeniem, jak i renomowane restauracje. Wybrałam kilka restauracji w których według opinii serwowali dobre, polskie jedzenie. Właśnie na taki obiad miałam ochotę. Sprawdziłam jak daleko znajdują się od szpitala, w którym od kilku tygodni poddawałam się rehabilitacji. Wybrałam restaurację która znajdowała się najbliżej. Następnego dnia udałam się tam na obiad. Zamówiłam schabowego z ziemniakami i zestawem surówek. Jedzenie było naprawdę smaczne. Porcje były sowite i jak na taką cenę jaką zapłaciłam bardzo tanie. Tego mi właśnie brakowało. Mimo, że w szpitalu miałam wykupiony pakiet obiadowy, postanowiłam z niego zrezygnować i stołować się na mieście. Przez kolejne dni przetestowałam jeszcze kilka restauracji w pobliżu. Okazało się, ze w tym mieście można naprawdę dobrze zjeść. Jest tu bardzo dużo dobrych restauracji.

Jestem bardzo zadowolona z poziomu restauracji w Białymstoku. Smaczne jedzenie to jedno, ale przede wszystkim jest tu szeroki wybór restauracji różnych kuchni. Znajdzie się coś dla miłośników zarówno kuchni polskiej, zachodniej jak i azjatyckiej. Mogłabym polecić większość restauracji w których jadłam. Jeżeli chodzi o dania obiadowe, za każdym razem wychodziłam zadowolona i najedzona. Białystok jest prawdziwym zagłębiem dobrych restauracji.