Przejdź do treści

Dobry skup aut to świetny pomysł na biznes w Poznaniu

Zawsze chciałem prowadzić własny interes. Bardzo długo odkładałem pieniądze, by wreszcie ruszyć z prowadzeniem własnej działalności. Jako, że zawsze interesowałem się autami, to postanowiłem, że założę skup samochodów w moim rodzinnym mieście, którym jest Żnin. Przed załatwieniem wszystkich formalności, zrobiłem rozeznanie na lokalnym rynku.

Jak założyłem skup używanych aut?

skup aut w ŻninieWiedziałem, że jeśli chcę prowadzić własny skup aut w Żninie, to muszę mieć klientów. Mój przyjaciel, który jest mechanikiem samochodowym, powiedział, iż mogę spokojnie ruszyć z tym biznesem. Żnin to miasto, gdzie bardzo dużo osób zaczyna zmieniać swoje auta na nowsze modele. Postanowiłem, że będę prowadził skup aut uszkodzonych w Poznaniu, by zapewnić dostęp do dobrych samochodów osobom, których nie stać na nowy pojazd. Wiedziałem już, że zainteresowanie moją działalnością na pewno będzie spore. Musiałem załatwić wszystkie sprawy formalne. Poza urzędami, jednym z najważniejszych tematów było wynajęcie placu z budynkiem. Udało mi się znaleźć starszego pana, który na wiadomość o tym, że chcę założyć profesjonalny skup aut w Żninie, bardzo się ucieszył. Ustaliliśmy bardzo korzystną cenę. Najważniejsza była dla mnie dogodna lokalizacja. Zależało mi na tym, by klienci mogli bez problemu się do mnie dostać. Ogrodziłem parking, wynająłem firmę ochroniarską i byłem gotowy do działania. Pierwsi klienci pojawili się już po tygodniu. Okazało się, że ich auta były bardzo dobrze użytkowane, przez co były wysokiej jakości. Chociaż nie były to najmłodsze modele, to samochody te bardzo dobrze się prezentowały. Umówiłem się z moim przyjacielem mechanikiem na drobne naprawy. Gdzieniegdzie trzeba też było skorzystać z usług lakiernika. Po prostu rdza pojawiała się w niektórych miejscach i trzeba było temu zaradzić. Bardzo szybko zacząłem handlować samochodami. Te, które sprzedawałem, były wysokiej jakości.

Zawsze zależało mi na tym, by pojazdy miały ważne przeglądy. Nie chcę sprzedawać wadliwego towaru. Myślę, że był to fantastyczny pomysł. Mój skup aut działa bardzo dobrze, a kliencie przyjeżdżają nie tylko ze Żnina. Stawiam na wysoką jakość obsługi, dlatego ani razu nie miałem żadnego przykrego incydentu. Bardzo tez lubię pracować na swoim, bo jestem niezależny od nikogo.