Przejdź do treści

Efektywne odkażanie pomieszczeń

Jeszcze do niedawna większość z nas żyła w nieświadomości co do zagrożeń jakie czyhają na nas na każdym centymetrze otaczającej nas powierzchni. Brak odpowiedniej higieny i czystości pomieszczeń, w których spędzamy czas przyczynia się do rożnych chorób, ponieważ bakterie i wirusy żyją z nami od zawsze i wszędzie.

Czym się odkaża pomieszczenia socjalne?

odkażanie pomieszczeń socjalnychW warunkach domowych każdy z nas regularnie sprząta każde pomieszczenie przy użyciu specjalnych detergentów. Większość z nich ma na celu usunięcie zabrudzeń i zapewnienie świeżego zapachu. Jedynie do toalety lub kuchni, niektóre środki mają działanie bakteriobójcze, jednak żadne z nich nie walczą z wirusami. W tym celu najlepiej wykonać skuteczne odkażanie, które całkowicie wyczyści każde pomieszczenie z niebezpiecznych drobnoustrojów. Odkażanie pomieszczeń socjalnych może przebiegać tak samo jak biur czy mieszkań, ponieważ wykorzystuje się do tego celu identyczne metody. Jedynym wyjątkiem mogą być toalety, które pomimo wszystko wymagają ręcznej pracy, polegającej na czyszczeniu i odkażaniu umywalek, toalet czy bidetów. Jedną z najlepszych metod na dezynfekowanie pomieszczeń i powietrza jest ozonowanie, które obecnie jest bardzo popularne. Przeważnie w firmach odkażane są nie tylko pomieszczenia socjalne, ale także biura, hale czy magazyny. Wszędzie tam, gdzie przebywają ludzi, obecnie panuje ryzyko zarażenia koronawrusem, zatem konieczne jest skuteczne dezynfekowanie tych miejsc. Jak wiadomo ozon jest silnie toksyczny i aseptyczny, dlatego też świetnie się nadaje do odkażania pomieszczeń, żywności czy wody pitnej. Jedyne o czym należy pamiętać, to aby w trakcie dezynfekowania nikt nie przebywał w pomieszczeniu. Sam zabieg trwa od trzydziestu do czterdziestu minut, a więc bardzo szybko. W zależności od potrzeby należy go powtarzać co kilka dni lub nawet codziennie.

W pomieszczeniach, w których jest ciepło i wilgotno, bakterie i wirusy mają doskonałe środowisko do rozwoju i namnażania, dlatego trzeba szczególnie dbać o ich czystość. O ile detergenty mogą sobie z nimi poradzić na podłodze czy stole, to już nie mają wpływu na to co znajduje się w powietrzu, na ścianach czy małych przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniu. Skuteczne odkażanie jest dziś gwarancją bezpieczeństwa.