Przejdź do treści

Filc i jego zastosowanie

 

Tkaniny bardzo często oprócz produkcji odzieży wykorzystywane są także w przemyśle. Przykładem takich tkanin może być filc, czy też grubsze gatunki bawełny. Z filcu, tkaniny, która jest niezwykle miękka, ale zarazem bardzo odporna możemy otrzymać podkładki pod meble. Dzięki nim nasza podłoga nie będzie ulegała zarysowaniu.

Filc jako materiał do polerowania

tarcze filcowe do polerowaniaOprócz tego filc wykorzystywany jest w różnego rodzaju nakładkach do dużych urządzeń przemysłowych. Przykładem mogą być myjki, albo narzędzia do polerowania powierzchni. Jego zastosowanie w tego rodzaju urządzeniach jest powszechne, gdyż filc ma na celu zabezpieczenie delikatnych powierzchni przed zarysowaniem podczas wykonywania polerowania. Z tego też powodu wiele urządzeń do polerowania lakieru ,czy też metalu wyposażonych jest w specjalne tarcze filcowe do polerowania. Dzięki nim możemy w bezpieczny sposób polerować lakier naszego samochodu, czy też przedmioty wykonane z innych materiałów, które mogą łatwo ulec zarysowaniu. Przykładem mogą być tutaj delikatne drewniane meble, czy drewniana podłoga. Dzięki zastosowaniu urządzeń, które są wyposażone w specjalne tarcze do polerowania możliwe jest otrzymanie bardzo ładnie wypolerowanych przedmiotów w krótkim czasie. Urządzenia przeznaczone do polerowania, które obecnie możemy kupić w niemal każdym sklepie co do zasady posiadają już nakładki, które posiadają tarczę z filcu. Z tego też powodu nie musimy szukać i kupować jej oddzielnie.

Nie mniej jednak jeżeli zaszła by taka konieczność zakup tego rodzaju akcesoriów nie będzie dla nas problemem. Bardzo dużo sklepów internetowych posiada tego rodzaju tarcze polerskie. niektóre z nich dedykowane są do określonych modeli urządzeń. Inne z kolei są produktami uniwersalnymi. Ważne jest, aby sprawdzić to dokładnie przed dokonaniem zakupu.