Przejdź do treści

Filtr jakiej marki wybrać do ładowarki?

Część maszyn i pojazdów, których używamy na co dzień, jest narażona na wyjątkowo niekorzystne dla nich warunki podczas codziennego użytkowania. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju maszynach budowlanych, które maja do czynienia między innymi z wysokim zapyleniem. Aby nie dopuścić do uszkodzenia wewnętrznych, niezwykle wrażliwych części tych maszyn, konieczna jest ich odpowiednia ochrona, zwłaszcza jeżeli chodzi o silnik.

Najlepszy filtr do ładowarek

filtry caterpillar do ładowarekJedną z częściej używanych podczas prac budowlanych maszyną są oczywiście ładowarki. Urządzenia te są w stanie zastąpić pracę wielu ludzi, zwłaszcza gdy posiada również pracę koparki. Maszyna ta, jak każda inna, ma bardzo wrażliwe części mechaniczne, takie jak silnik. Podczas pracy w warunkach silnego zapylenia, może dojść do jego zatarcia. Aby temu zapobiec, należy stosować filtry caterpillar do ładowarek. W jaki sposób filtr zapobiega przed uszkodzeniem silnika? Przechwytując cząstki pyłu, kurzu czy brudu zabezpiecza silnik przed kontaktem z tym elementami. Tłok, do którego dostaną się jakieś zanieczyszczenia, może spowodować poważne uszkodzenia wewnątrz silnika. Działanie filtra nie potrzebuje żadnej obsługi czy kalibracji – wystarczy raz na jakiś czas go oczyścić z brudu, który w nim się zebrał. Marka Caterpillar zaś, to firma która zajmuje się dystrybucją i produkcją części zamiennych do maszyn budowlanych i nie tylko. Dzięki niej, kupując zamiennik filtra, można zaoszczędzić znaczne środki, gdybyśmy zdecydowali się na kupno filtra oryginalnego. Warto dodać, że marka ta znana jest z tego, że jej zamienniki nie odbiegają jakości czy skutecznością filtracji od oryginalnych części producenta. Zamienniki tej firmy powszechnie uważa się za niezwykle dopracowane, których zakupienie jest bardziej opłacalne, niż wykupywanie oryginalnych części zamiennych producenta, których ceny są często sztucznie podwyższane przez samym producentów tych maszyn.

Jak widać, to czy nasza ładowarka przez długi czas pracuje bezproblemowo, zależy w głównej mierze od tego, jak podchodzimy do konserwacji i dbania o stan techniczny najważniejszych elementów tej maszyny. Konieczne jest zadbanie szczególnie o stan silnika, który, nie chroniony odpowiednim filtrem, szybko może ulec zatarciu.