Przejdź do treści

Garaż na posesji bez pozwolenia

Wraz z mężem zakupiliśmy dom na przedmieściach. Nieruchomość miała bardzo duży ogród i teren do zagospodarowania. Jako że w mieście zawsze jest tłok mieliśmy wykupione miejsca parkingowe. Teraz ten problem zniknął, ale pojawił się nowy.

Garaż 35 metrów

garaże do 35 m bez pozwoleńNasze dwa auta, którymi dojeżdżamy do pracy były zawsze pod jakimś zadaszeniem. Teraz gdy w zimę padał śnieg musieliśmy odśnieżać całe auta oraz używać specjalnych plandek. Na wiosnę planowaliśmy zrobić na zewnątrz wiatę lub garaż aby można było tam parkować samochody. Garaż jest bardzo wygodną opcją. Dzięki temu auta są chronione przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Lakier się nie niszczy oraz inne części samochodu nie ulegają korozji. Mąż chciał aby garaż stał osobno koło wjazdu na posesję. Zaczęliśmy orientować się, jakie jest prawo budowlane i czy budowa garażu wymaga jakichś pozwoleń z gminy, urzędu miasta bądź starostwa. Dostaliśmy informację, że budować na posesji można garaże do 35 m bez pozwoleń. Garaż Do trzydziestu pięciu metrów kwadratowych to przestrzeń, w której spokojnie zmieszczą się dwa pojazdy i rowery dzieci. Oczywiście przestrzeń ta może być wykorzystana również do tego aby zrobić mały warsztacik, który przydaje się gdy mieszka się w domu jednorodzinnym. Budowa takiego garażu jest bardzo łatwa i pomieszczenie powstaje w zaledwie kilka dni. Tego nam było trzeba garaż, który można postawić bez pozwoleń w zaledwie kilka dni. Garaże są solidnie wykonane i służyć nam mogą bardzo długie lata.

Garaż chroni nasze auta przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu nasze samochody nie psują się tak często. Nie wchodzi na nie korozja oraz nie niszczy się lakier. Oprócz tego nasz dobytek jest chroniony przed złodziejami. Garaż to bardzo duża wygoda podczas okresu zimowego gdy pada śnieg i jest mróz.