Przejdź do treści

Gdzie kupić materac piankowy?

 

Na spaniu spędzamy średnio siedem-osiem godzin dziennie, czyli jedną trzecią każdego dnia, a idąc dalej-jedną trzecią naszego życia. Zatem warto zadbać, by nasz sen był jak najlepszej jakości, a wydatnie w tym pomóc może dobry materac. 

Twarde materace piankowe

materac piankowy twardyNa rynku mamy do wyboru niemal nieograniczony asortyment. Proponuje się nam materace wykonane z różnych tworzyw i materiałów i jeśli ktoś nie jest zorientowany, to łatwo się pogubić we wszelkich wadach i zaletach, jakie przecież ma każdy produkt. Wielu specjalistów i fizjoterapeutów zaznacza, że materac nie powinien być zbyt miękki i jest to prawda, bowiem wtedy nasz kręgosłup i mięśnie nie wypoczywają optymalnie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest materac piankowy twardy, ale nie zbyt twardy, ponieważ to również nie wpływa dobrze na kondycję naszych mięśni i poszczególnych odcinków kręgosłupa. Materace piankowe nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, czego nie można powiedzieć o innych materiałach, z jakich zwyczajowo są wykonywane materace. Te piankowe są nie tylko optymalnie elastyczne, ale też najdłużej zachowują swoje właściwości. Poza tym dużo trudniej jest je uszkodzić w razie konieczności transportu. Dzięki optymalnemu napięciu, nawet beztroskie skakanie po nim, co często uskuteczniają nasze dzieci, nie jest w stanie wyrządzić mu żadnej krzywdy. Ich zaletą jest także relatywnie niski koszt, zwłaszcza, gdy kupujemy je bezpośrednio u producenta. A ich ofert w internecie nie brakuje.

Sen jest niezwykle ważny, toteż warto zadbać w tej kwestii o jak najwyższy komfort. Wszak człowiek niewyspany jest nie tylko bardziej drażliwy i zmęczony, ale w dłuższej perspektywie czasu może się to skończyć chronicznymi bólami głowy, a nawet poważniejszymi konsekwencjami.