Przejdź do treści

Gdzie najlepiej kupić dobry ekogroszek?

Sezon grzewczy zaczyna się zwykle już w połowie października. Kiedy temperatura na dworze spada do poziomu poniżej piętnastu stopni w spółdzielniach mieszkaniowych zaczyna się palić w osiedlowych piecach. Zgoła inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o domy jednorodzinne. Tutaj każdy we własnym zakresie może sobie ustanowić swój początek sezonu grzewczego. W większości przypadków już z końcem października piece zaczynają pracować na pełnych obrotach.

Najczęściej palimy ekogroszkiem

węgielPiece centralnego ogrzewania można zasilać różnym rodzajem opału. Większość jest uniwersalna i można w nich palić węglem, miałem czy ekogroszkiem. Być może nie są to opały ekologiczne, ale póki co jeszcze najważniejsza jest dla nas w miarę tania energia cieplna. Kupując węgiel czy ekogroszek trzeba zwrócić uwagę na jego kaloryczność i efektywność grzewczą. Zastanawiając się jaki ekogroszek – najlepszy można przejrzeć oferty zarówno składów opałów jak i kopalń. Bo nie każdy ekogroszek będzie się w piecu dobrze palił. Jest realne ryzyko, że kupimy opał średnio palący się a na dodatek zostawiający sporo klejącego się do siebie popiołu. Wybierając opał do pieca trzeba się dowiedzieć jak się ten opał spala ale i co z niego po spaleniu zostaje. Jeśli nie chcemy za chwilę wymieniać pieca to nie żałujmy na dobry ekogroszek. Wiele kopalni w naszym kraju oferuje sprzedaż groszku naprawdę wysokiej jakości i kaloryczności. Dlatego jak już znajdziemy skład opału oferujący ekogroszek to najpierw zapytajmy o to, z której kopalni ten węgiel pochodzi. Nie sztuką jest kupić groszku, który potem będzie nam zalegał, bo nie będzie go jak spalić. Ekogroszek sprzedawany jest też w internecie. To też nie jest taki zły pomysł, bo dostarczony zostaje w opakowaniach, z którego potem łatwo wszystko wysypać do podajnika przy piecu.

Kiedy zbliża się zima to trzeba zrobić zapasy opału. Jak już zacznie się palić w piecu to już się pali do samej wiosny. Jeśli kupować opał to najlepiej dobry. Ekogroszek o wysokiej jakości możemy kupić bezpośrednio w kopalni albo w najbliższym składzie opału. Tylko, że zanim zamówimy opał to możemy wziąć na przykład jeden worek takiego ekogroszku i sprawdzić jak to się pali. Albo można zapytać sąsiadów, być może oni polecą jakiś dobry i sprawdzony ekogroszek.