Przejdź do treści

Gdzie wykorzystywane są hale stalowe?

Hale stalowe cieszą się stale rosnącą popularnością. Posiadają one bardzo szeroki zakres zastosowań  i to właśnie on wpływa na coraz częstsze wykorzystanie tego typu konstrukcji. Najczęściej spotkać możemy się z halami stalowymi w formie magazynów oraz obiektów przemysłowych. Służą one również jako hale towarowe, hangary lotniskowe, hale sportowe oraz widowiskowe, a także warsztaty. W zależności od funkcji jaką będą spełniały, mogą przybierać różne formy oraz wymiary.

Zalety hal stalowych

hale stalowe warsztatoweAby hala stalowa powstała konieczne jest wykonanie szkieletu, składającego się z profili stalowych. Jest on w późniejszym etapie obudowywany oraz odpowiednio izolowany za pomocą płyt warstwowych, do których produkcji wykorzystywany jest poliuretan. Największą zaletą hal stalowych jest możliwość szybkiego montażu. Jest to niewątpliwie ogromna przewaga, nad tradycyjnymi budynkami. Stanowią zatem wydajne rozwiązanie dla wielu inwestorów. Warto także wspomnieć o właściwościach materiału, z której wykonane są hale stalowe warsztatowe, czyli ogromnej wytrzymałości. Stal jak wiemy wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na materiał o wysokiej odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz uszkodzeń mechanicznych. Oprócz prostego i szybkiego montażu właściciele hal mają możliwość rozbudowania ich w dowolnym momencie. Jeżeli więc wzrośnie produkcja, bądź zacznie brakować miejsca w zakładzie, może zostać on powiększony o dowolną przestrzeń. Co ciekawe w obecnych czasach hale stalowe nie tylko pełnią funkcje zakładów produkcyjnych. Możemy spotkać nawet sklepy, które posiadają taką konstrukcję. Dzięki możliwościom jakie oferują nam hale stalowe zaoszczędzimy nie tylko cenny czas, ale również pieniądze. Koszty ich wzniesienia są bowiem znacznie niższe, niż ma to miejsce w przypadku użycia tradycyjnych technologii.

Pojawienie się na rynku stalowych konstrukcji przyniosło niebywale zmiany w wielu obszarach gospodarki. Budowa przestrzeni handlowej bądź przemysłowej przestała być bowiem długoletnią inwestycją. Stalowe konstrukcje wbrew pozorom nie są również mniej estetyczne od tradycyjnych budynków. Powierzchnię możemy bowiem pokryć farbą o dowolnym kolorze, a nawet zamieścić na niej logo własnej firmy bądź slogan.