Przejdź do treści

Jak ciąć granit?

Należy zrobić kilka przygotowań, zanim zaczniesz ciąć granit za pomocą szlifierki. Połóż taśmę maskującą wzdłuż linii cięcia i prześledź linię na taśmie – w ten sposób nie stracisz z oczu swojej linii. Ustaw wiadro z wodą w pobliżu, namocz gąbkę w wodzie i pozwól jej zapłakać na kamieniu, aby zapobiec przegrzaniu ostrza. Na koniec załóż respirator, rękawiczki, okulary i ochronę słuchu.

Pomiar i pozycjonowanie cięcia granitu

solidne tarcze do cięcia granituSpecjaliści wycinają kamień, jeśli jest to płyta, za pomocą piły diamentowej. Za pomocą płytek tworzą „ukryty blat”, który będzie leżał nad szafkami podstawowymi. Ten kamień naturalny był drogi, kiedy pojawił się na rynku, ale w ostatnich latach stał się bardziej dostępny. W rzeczywistości średnie wydatki na dowolną instalację na blacie wynoszą około 3000 zł, a na instalacje granitowe średnio 3100 zł. Możesz nawet dodać fazowanie, promień i kwadratowe obrzeże za rozsądną cenę. Niektóre wady to to, że jest zimny, podatny na zarysowania i podatny na uszkodzenia od gorącego smaru i wielokrotnego cięcia w czasie. Trzymaj go prosto, mocno dociskając, ale bez wciskania wiertła w granit; wiertło przecina kamień bardziej czysto, jeśli nie jest zbyt mocno popychane. Wiercenie przez granit jest procesem powolnym, więc nie spiesz się. Zatrzymuj się okresowo, aby zanurzać wiertło w oleju do cięcia lub wlewać olej do cięcia do otworu podczas wiercenia. Żadna impregnująca lub penetrująca masa uszczelniająca nie jest „odporna na plamy”. Zostały zaprojektowane tak, aby dać ci czas na usunięcie wycieków, zanim licznik zostanie uszkodzony. Faktyczny, odporny na plamy górny uszczelniacz jest okropną opcją dla granitowych liczników, ponieważ kamień musi „oddychać”, aby zapobiec pękaniu i innym uszkodzeniom. Granit jest twardą skałą, którą trudno przeciąć, ale nie musisz być kamieniarzem, aby sam ją przeciąć. Za pomocą urządzeń solidne tarcze do cięcia granitu jak możesz wykonywać czyste i precyzyjne cięcia. Dopóki zastosujesz odpowiednie środki ostrożności, możesz zmienić granit w bezpieczny i przyjemny projekt dla majsterkowiczów. Wyłącz piłę przed usunięciem wyciętych kawałków granitowej płytki ze stołu przesuwnego. Opróżnij zbiornik piły do ​​płytek i zetrzyj rozlaną wodę lub zawiesinę szmatką. W razie potrzeby należy zetrzeć powierzchnie zewnętrzne zwykłym wężem ogrodowym. Wybierz standardową piłę tarczową lub mokrą piłę tarczową do cięcia granitu.

Oba będą działać, ale przecinana na mokro piła tarczowa będzie wytwarzać bardzo mało pyłu, dzięki małej rurce, która spuszcza wodę na powierzchnię granitu podczas cięcia. Wytnij granitową płytę, jeśli to możliwe, aby uprościć czyszczenie. Granit jest jednym z bardziej wytrzymałych kamieni naturalnych używanych w domach i biurach na całym świecie.