Przejdź do treści

Jak działa kardiomonitor?

 

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na samodzielne sprawowanie opieki nad osobą chorą w domu. Jest to możliwe dzięki temu, że sprzęt umożliwiający kontrolowanie podstawowych parametrów życiowych staje się coraz szerzej dostępny. Pozwala to na kompleksowe sprawowanie opieki i szybką reakcję w razie zmiany stanu zdrowia pacjenta.

Jakie kardiomonitory są najlepsze?

rekomendowany kardiomonitorSprzęt służący do monitorowania funkcji życiowych pacjentów początkowo nie był dostępny dla osób prywatnych. Wynikało to przede wszystkim z niezmiernie wysokiej ceny tego sprzętu, przez co jedynie szpitale mogły sobie pozwolić na jego zakup. Obecnie jednak ulega to zmianom i sprzęt taki jak rekomendowany kardiomonitor staje się coraz bardziej dostępny dla użytkowników prywatnych. Oczywiście jednak należy pamiętać o tym, że nie każdy kardiomonitor, który może być używany w domu, sprawdzi się w szpitalu czy tez odwrotnie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w szpitalach najczęściej używane są kardiomonitory stacjonarne. Taki sprzęt ma taką zaletę, że zazwyczaj jest wyposażony w nieco bardziej rozbudowane funkcje czy też na przykład alarmy o pogorszeniu parametrów pacjenta. Z drugiej jednak strony, kardiomonitory tego typu zajmują bardzo dużo miejsca, co w przypadku osób opiekujących się chorymi w domach może być bardzo kłopotliwe. Dlatego w ich przypadku znacznie bardziej poleca się kupowanie kardiomonitorów mobilnych. Są to kardiomonitory znacznie mniejsze, zajmujące mniej miejsca. Jeżeli jednak dobrze wybierzemy taki kardiomonitor, nie będziemy musieli godzić się na znacznie mniejsza funkcjonalność, gdyż współczesne kardiomonitory mobilne mogą się pochwalić bardzo rozbudowanymi funkcjonalnościami. Mobilność opisywanego rodzaju kardiomonitorów nie ogranicza się oczywiście do jego mniejszych rozmiarów. Taki sprzęt zażywaj znajduje się na specjalnym wózku, dzięki któremu można go swobodnie przetransportować w wybrane miejsce. Korzystają z niego na przykład ekipy ratunkowe w karetkach, gdyż taki kardiomonitor nie zajmuje tam zbyt dużo miejsca.

Aby dbać o zdrowie pacjentów którzy znajdują się w stanie śpiączki, będzie potrzebny odpowiedni sprzęt medyczny. Szczególnie przydatny będzie ten, który służy do monitorowania parametrów życiowych organizmu pacjenta. Takim podstawowym sprzętem tego typu są kardiomonitory.