Przejdź do treści

Jak należy dbać o fugi epoksydowe?

Instalowanie fug z płytkami kamiennymi staje się obecnie coraz bardziej popularne i uważa się je za świetne rozwiązanie, gdy szukamy pomysłu, który sprawi, że nasze wewnętrzne dekoracje będą wyjątkowe i wyróżniające się. Te skały są niewątpliwie jednymi z najlepszych dostępnych opcji okładzin ściennych, ponieważ są tak wszechstronne, łatwe w użyciu i pod ręką w połączeniu wielu wzorów, tekstur i kolorów.

Środki do pielęgnacji fug epoksydowych

mapei fugi epoksydoweTrawertyn jest materiałem naturalnie porowatym, pozwalającym płynom i innym produktom na wnikanie na jego powierzchnię i pozostawienie niepożądanych plam i plam. Aby usunąć plamy, należy zacząć od przetarcia płynu w celu usunięcia nadmiaru i wyczyść powierzchnię trawertynu łagodnym środkiem czyszczącym o neutralnym pH. Należy zastosować produkt specjalnie opracowany do usuwania plam z trawertynu na dotknięty obszar zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Należy unikać produktów kwaśnych lub zawierających amoniak, ocet lub wybielacz, ponieważ mogą one trwale uszkodzić lub odbarwić mapei fugi epoksydowe. Trawienie odnosi się do małych zadrapań i niedoskonałości, które występują, gdy trawertyn jest narażony na działanie kwaśnych związków, takich jak wino, sos pomidorowy, mocz zwierzęcia, a nawet sok owocowy. Należy zapobiegać wytrawianiu, umieszczając podstawki lub ręczniki do rąk pod kwaśnymi napojami. Natychmiast należy usunąć plamy, a jeśli wystąpi drobne wytrawianie, należy nanieść środek czyszczący o neutralnym pH na dotknięty obszar miękką szmatką. Nie udało nam się wypełnić pęknięć podłogi w naszych pracach przygotowawczych do perfekcji, ale byliśmy zadowoleni z pracy i efektów naszych starań. Od tego czasu podwoiliśmy naszą przestrzeń życiową i stworzyliśmy pokój rekreacyjny / rodzinny w naszej piwnicy, a także pralnię, strefę ćwiczeń i miejsce na narzędzia i inne projekty. Ten prosty projekt zmienił naszą straszną, starą, obskurną piwnicę w tonę użytecznej dodatkowej przestrzeni, dokładnie 1320 metrów kwadratowych, a wszystko to w jeden weekend. Odporność na plamy można również zwiększyć poprzez zastosowanie dodatku lateksu, często dodawanego w celu wzmocnienia zaprawy, zmniejszenia wchłaniania wody lub zwiększenia jej zdolności ruchu, aby lepiej przeciwdziałać pękaniu.

Poprawi to również trwałość koloru, która może ulec pogorszeniu w przypadku czyszczenia kwaśnym środkiem czyszczącym. Kwasy mogą rozpuszczać i wypłukiwać barwniki z fugi. W rzeczywistości żony opowiadają, że ocet oczyszcza zaprawę, należy dostosować, aby powiedział, że wypłukuje i wybiela zaprawę. Stosowany intensywnie sprawia iż czasem wytworzymy cementowo-szarą zaprawę.