Przejdź do treści

Jak nauczyć się wspinaczki skałkowej?

Współcześnie coraz bardziej popularna stała się wspinaczka skałkowa. Sport ten często jest wybierany przez osoby młode, które szukają dla siebie nowej aktywności ruchowej. Warto tutaj również zaznaczyć, że wspinaczka skalna potrafi dostarczyć niesamowitych wrażeń. Z tego powodu przygodę z tym sportem często zaczynają te osoby, które uwielbiają od czasu do czasu poczuć odrobinę adrenaliny. Jak zacząć swoja przygodę ze wspinaczką skalną?

Ukończenie krótkiego kursu wspinaczki skalnej

krótki kurs wspinaczki skalnejRozpoczynając swoją przygodę z uprawianiem wspinaczki skalnej warto zacząć w pierwszej kolejności od ukończenia stosownego kursu. Kończąc taki specjalny kurs przygotowawczy ze wspinaczki skalnej można nabyć potrzebne umiejętności, które pozwolą zacząć stawiać pierwsze kroki w tym sporcie. Na specjalnym szkoleniu kursanci dowiedzą się jak używać lin i umiejętnie się asekurować podczas wspinania. Doświadczeni instruktorzy omówią na szkoleniu najważniejsze kwestie, które będą dotyczyć bezpieczeństwa podczas uprawiania tego konkretnego sportu. Po ukończeniu takiego specjalistycznego kursu otrzymamy za to specjalny certyfikat, który będzie poświadczeniem naszych nowo nabytych umiejętności. Ile obecnie kosztuje takie krótki kurs wspinaczki skalnej? Każdy kto chce zapisać się na specjalny kurs wspinaczki skalnej musi na ten koszt przeznaczyć przynajmniej kilkaset złotych. Aktualnie za podstawowe szkolenie, które trwa około tygodnia czasu trzeba zapłacić w przedziale od dziewięciuset pięćdziesięciu do ponad tysiąca złotych. Takie profesjonalne szkolenie najczęściej odbywa się najpierw na ściance wspinaczkowej, gdzie kursanci pod czujnym okiem swojego instruktora nabywają nowe umiejętności. Następnie po sprawdzeniu swoich umiejętności na ściance następnym krokiem będzie wspinaczka w terenie. O czym warto pamiętać wybierając się na takie profesjonalne szkolenie ze wspinaczki skalnej?

Planując swoje szkolenie trzeba pamiętać o zabraniu odpowiedniego obuwia. Na szkoleniu ze wspinaczki skalnej są potrzebne odpowiednie buty, które umożliwią bezpieczny i sprawny trening. Specjalne buty do treningów na ściance wspinaczkowej powinny posiadać usztywnione podeszwy, które umożliwią bezproblemowe wspinanie. Dodatkowo warto również pomyśleć o sportowej odzieży.