Przejdź do treści

Jak ograniczyć koszty listw przypodłogowych?

 

Choć trudno w to uwierzyć, niektórzy właściciele domów oszczędzają pieniądze na kosztach listew przypodłogowych. Domy te są często produkowane z gładkich drewnianych paneli. Ponieważ na tych listwach nie ma zbyt dużo tekstur, w większości przypadków mogą one kosztować więcej, niż są warte.

Jak wybrać odpowiedni materiał do listwy przypodłogowej

listwa przypodłogowa wysokaAle jeśli wiesz, co robisz i jak z tym pracować, możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy na pokładzie lub ganku. Listwy przypodłogowe zwykle występują w dwóch różnych stylach. Jeśli masz wyłożony wykładziną pokój, który nie ma dużej tekstury, wystarczy gładka listwa przypodłogowa wysoka. Jeśli jednak szukasz czegoś, co ma trochę tekstury, możesz zdecydować się na inny styl koloru. Jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z prostą listwą, jest ona podobna do drewnianych desek. Różnica polega na tym, że jest to jednolity panel, który ma jedną lub dwie różne szerokości. W większości przypadków nie jest to powszechne, ale jeśli znajdziemy taki, który został poprawnie zainstalowany, będzie wyglądał bardzo pięknie. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, patrząc na różnicę między tymi dwiema listwami, jest spojrzenie na kolor. Jeśli masz czarną listwę, najprawdopodobniej będzie ona kosztować więcej niż biała listwa. Łatwo będzie ustalić, czy jest to dobry zakup ze względu na różnicę kolorów. Następnie, spójrz na rozmiar kupowanej deski i ile materiału można z niej wydostać. Jeśli szukasz wymiany pełnego panelu, nie będziesz musiał kupować żadnych dodatkowych desek. Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem nowej ściany do domu, prawdopodobnie będziesz chciał rozważyć instalację listwy wykończeniowej. Istnieją różne rozmiary, kolory i ceny, więc dobrze jest przejrzeć różne opcje przed podjęciem ostatecznej decyzji. Po zawężeniu opcji, chcesz czuć się komfortowo odnośnie możliwości zakupu właściwej. Może to oznaczać współpracę z architektem, który ma doświadczenie z wieloma różnymi listwami przypodłogowymi. Mogą pomóc w określeniu najlepszego dopasowania do domu. Jedną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że cena za płytę będzie zależeć od tego, jak duża ona będzie. Innymi słowy, jeśli chcesz tylko jeden panel, prawdopodobnie zapłacisz mniej. Jest tak, ponieważ płacą tylko za jedną ścianę.

Jeśli jednak masz duży pokój, prawdopodobnie będziesz chciał kupić dłuższą deskę, aby była wystarczająco duża, aby pokryć cały obszar. Listwy przypodłogowe mogą nadać pomieszczeniu głębi i stylu. Pomagają wyeliminować potrzebę łatania i sprawiają, że dom wygląda na nowszy.