Przejdź do treści

Jak przyśpieszyć wykończenie mieszkania?

 

Prace wykończeniowe są jednymi z najmniej lubianych prac związanych z budową domu. Należą one bo wiem do tych czynności, które trzeba wykonać niezwykle dokładnie, tak, aby uniknąć konieczności ciągłego naprawiania różnych elementów i jak najszybciej móc wprowadzić się do nowego domu czy wyremontowanego mieszkania.

Prace wykończeniowe – najważniejsze zasady

Dystanse do zbrojeńPierwszą i najważniejsza kwestią związaną z pracami wykończeniowymi jest dokładność. Musi ona dotyczyć wszystkich etapów prac, od kładzenia posadzki po malowanie ścian. Jeżeli zaś chodzi o tworzenie posadzki, czyli popularną wylewkę, również tutaj ważne są szczegóły, takie jak odpowiednia gęstość i proporcje zaprawy oraz użycie elementów zbrojeniowych, takich jak stalowe dystanse do zbrojeń. Zbyt luźna, niezbrojona posadzka bardzo szybko zacznie się wykrzywiać, ze względu na duże obciążenia, na które jest codziennie narażona. Kupując odpowiednie akcesoria zbrojeniowe, kluczowe jest to, aby dobrać je pod wykończenie podłogi w naszym pokoju. Inne dystanse należy kupić do garażu, inne do tarasu, a jeszcze inne do pokoju. Dobór należy tez uzależnić od grubości wylewki – im cieńsza posadzka tym solidniejsze musi być jej zbrojenie. Wbrew pozorom, do garażu konieczniejsze jest zastosowanie silniejszych zbrojeń, ze względu na niską temperaturę w nim panująca , skutkującym silnym kurczeniem się podłoża. W przypadku wnętrz w domu, należy zwrócić baczną uwagę na jakość wykonania akcesorium do zbrojenia, które chcemy zakupić. Jakie są najlepsze warunki do prowadzenia prac wykończeniowych? Na pewno nie wskazane jest prowadzenie takich prac zimą, albo podczas bardzo deszczowej pogody, gdyż schnięcie podłóg czy ścian może się przedłużyć w nieskończoność. Warto wybrać odpowiednio ciepłą i suchą, ale nie gorącą pogodę – upały nie wpływają korzystnie na organizm ludzki podczas wysiłku fizycznego. W związku ze wypomnianą dokładnością, nie bójmy używać się nowoczesnych maszyn do wykonywania takich prac.

Są urządzenia do kładzenia posadzki, czy tez tynków, dzięki czemu praca przebiegnie szybciej a jej rezultaty bardziej dokładne, niż w przypadku wykonywania wszystkich czynności pracą naszych rąk. W przypadku, gdy nie możemy sobie poradzić ze schnięciem posadzki czy ściany, możemy zaś wyposażyć się w specjalne urządzenia suszące, które umożliwiają kontynuowanie prac.