Przejdź do treści

Jak rozpoznać dobrą jakość sztucznej trawy?

Każda osoba, która marzy o pięknym trawniku i jednocześnie ceni sobie wygodę i czas, szuka sztucznej trawy. Mamy do czynienia na naszym rynku z ogromnym wyborem różnych produktów i marek. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać przytłaczające i bierzemy pierwszą lepszą trawę bez zastanowienia. Aby ułatwić wybór, w tym artykule podsumowano najważniejsze różnice między produktami a decydującymi cechami jakości sztucznej trawy.

Cechy jakościowe wykładziny z trawy

wykładzina sztuczna trawaIstnieją wyraźne różnice jakościowe między różnymi rodzajami wykadzi ze sztucznej trawy. Na przykład sztuczna murawa może różnić się kolorem, rodzajem włókna, długością i gęstością włókna. Wysokiej jakości wykładzinę do trawnika można rozpoznać po wielu cechach. Pierwsza, to szeroka gama kolorów, jaką może odznaczać się dana wykładzina sztuczna trawa, aby wyglądała naturalnie w ogrodzie, musi mieć sama w sobie realistyczny wygląd. W wysokiej jakości dywanach trawiastych stosowane są różne kolory. Szeroka gama odcieni zieleni i brązu tworzy naturalną atmosferę. Ponadto trawa wówczas zyskuje większy wymiar i od razu wygląda mniej płasko. Unikamy kolorów jasnych i neonowych. Jednym z powodów, dla których wysokiej jakości syntetyczna trawa różni się tanich wariantów, jest gęstość włókien. Tylko przy wysokiej gęstości włókien możliwe jest nadanie sztucznej murawie jej miękkiego i naturalnego wyglądu. Jednak większa gęstość włókien oznacza również więcej godzin produkcji, co ostatecznie przekłada się na cenę. Dłuższe włókna wyglądają bardziej naturalnie i zapewniają, że dywan z trawy jest przyjemnie miękki. Długość włókien jest zatem decydującą cechą jakości przy wyborze odpowiedniej sztucznej trawy. Sztuczna trawa syntetyczna, która spełnia wszystkie wymienione tutaj cechy jakości, to prawdzie luksusowy produkt, który można stosować w każdym ogrodzie. I w tym większym i w tych mniejszych.

Oczywiście nie zawsze trzeba kupować najdroższej trawy. Zwłaszcza, gdy sztuczna murawa jest układana na jednorazowe imprezy, tańszy wariant dywanu może być absolutnie wystarczający. Chcąc przekonać się o tym, warto jest wybrać się do sklepu z takimi produktami i przeanalizować jakość produktów. Wykładzina z trawy będzie dobra zarówno do tradycyjnego ogrodu, ale i również do ogrodu zimowego.