Przejdź do treści

Jak skutecznie odzyskać należności?

Firmy transportowe niestety bardzo często kończą swoją działalność z powodu braku przepływu gotówki, ponieważ klienci opóźniają spłatę należności lub całkowicie przestają płacić. Dzięki temu firma nie posiada środków do dalszych działań i jest zmuszona zakończyć działalność. Aby tego uniknąć warto podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się odzyskiwaniem należności.

Skuteczne windykowanie należności z Francji

efektywna windykacja należności we francjiProwadząc firmę transportową należy się liczyć, że nie każdy klient będzie uczciwy i zapłaci w wyznaczonym terminie. Niestety dzieje się również, że klienci nie mają zamiaru wcale płacić. W takich przypadkach należy skorzystać ze specjalistycznej firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem należności. Jeśli chodzi o Francję to efektywna windykacja należności we Francji może być prowadzona przy zastosowaniu uproszczonej procedury. Aby odzyskiwanie należności było efektywne konieczne są zdecydowane działania. Im dłużej firma będzie zwlekać, tym bardziej może się pogarszać sytuacja dłużnika, aż w końcu może się okazać, że odzyskanie należności stanie się niewykonalne. Dzięki specjalistom w dziedzinie odzyskiwania należności możliwe jest zastosowanie windykacji polubownej, sądowej lub wystawienie Europejskiego Nakazu Zapłaty. Wiele firm oferuje bezpłatną ocenę danej wierzytelności pod kątem możliwości jej realnego odzyskania. Osoby, które pracują w firmach zajmujących się windykacja świetnie znają się na prawie francuskim i nie dotyczy ich bariera językowa. Ich działanie jest niezwykle skuteczne, ponieważ są na bieżąco z dynamicznie zmieniającym się prawem. Wspierają przewoźnika na każdym etapie windykacji. Pierwszymi krokami, jakie podejmują specjaliści jest polubowna windykacja, która często przynosi oczekiwane skutki. Dzięki niej można uniknąć dodatkowych kosztów co jest korzystne dla przewoźnika oraz dla zalegającego z płatnościami klienta.

Obecny kryzys na rynku francuskim przyczynia się do powstawaniu problemów z regulacją należności. Francuscy przedsiębiorcy w pierwszej kolejności często płacą należności francuskim firmą, a polskie firmy transportowe zwykle są na końcu. Długi czas oczekiwania może skończyć się sytuacją, że klient nie będzie już w stanie spłacić należności. Warto zatem podejmować szybkie, zdecydowane działania.