Przejdź do treści

Jak usprawnić działanie napędu hydraulicznego?

Na prawidłową prace napędu hydraulicznego wpływ ma wiele jego różnych elementów. Bez wątpienia jednak największe znaczenie dla jego prawidłowej pracy ma siłownik, który umożliwia wprawienie maszyny z takim napędem w ruch. W przypadku uszkodzenia tego elementu, należy jak najszybciej poddać go regeneracji.

Jak regenerować siłowniki hydrauliczne?

naprawa siłowników hydraulicznychMaszyny z napędem hydraulicznym obecnie są bardzo popularne, ze względu na to, że osiągają większą wydajność oraz zużywają mniejsze ilości paliwa niż maszyny z tradycyjnym rodzajem napędu. Na działanie maszyn z takim napędem wpływ mają różne elementy, ale szczególne istotne znaczenie ma tu siłownik hydrauliczny. To właśnie siłowniki odpowiadają za to, że maszyny z napędem hydraulicznym w ogóle może zostać wprawione w ruch. Z tego też względu, gdy podejrzewamy usterkę tego elementu, pomóc może jedynie naprawa siłowników hydraulicznych. Warto wiedzieć, ze głównym powodem błędnego działania siłownika hydraulicznego jest jego niedostateczne uszczelnienie, przez co do jego wnętrza mogą dostawać się zanieczyszczenia. Dlatego też, aby przywrócić wydajność siłownika i całej maszyny z napędem hydraulicznym, trzeba zadbać o odpowiedni poziom szczelności cylindra siłownika hydraulicznego. Zazwyczaj, aby tego dokonać, pracownicy serwisu demontują tą część z danej maszyny, aby po dokładnym zbadaniu stanu technicznego elementów siłownika, te niesprawne lub noszące ślady jakiegokolwiek zużycia zostają wymienione na nowe. Następnie następuje montaż siłownika w dedykowanym miejscu maszyny oraz uszczelnienie jego cylindra, co najczęściej wykonuje się przy pomocy specjalnych uszczelek. Dzięki temu można zapobiec z jednej strony dostaniu się zanieczyszczeń do siłownika a z drugiej występowaniu groźnych wycieków. Jeżeli naprawa siłownika zostanie wykonana przez profesjonalistów, zazwyczaj na długi czas rozwiązuje to problemy z siłownikiem i maszyną. Warto wiec korzystać z usług jedynie tych warsztatów, które są doświadczone w naprawianiu maszyn z napędem hydraulicznym.

Napęd hydrauliczny z biegiem czasu zdobywa coraz większa popularność, szczególnie wśród maszyn produkcyjnych czy też przemysłowych. Maszyny z tego rodzaju napędem potrzebują jednak  odpowiedniego podejścia, aby mogły działać długo bez żadnych problemów. Niezmiernie ważne jest, aby wszystkie elementy wewnętrzne tych maszyn były odpowiednio uszczelnione.