Przejdź do treści

Jak utrzymać pralkę w czystości?

Bez pralek automatycznych trudno wyobrazić sobie obecne gospodarstwo domowe. Dzięki tego typu urządzeniom, które są obecnie używane w każdym domu, nie musimy martwić się o niedokładne uprane pracy, lub o ślady proszku wynikające ze złego płukania. Należy jednak pamiętać, że również sama pralka wymaga regularnego czyszczenia.

Jakie środki do mycia pralek są najlepsze?

środki czyszczące do pralkiPralki automatyczne jeszcze kilka lat temu były wyróżnikiem statusu społecznego danej osoby, obecnie są używane przez zdecydowaną większość ludzi. Jest to wynik ich spadającej ceny oraz bogacącego się społeczeństwa. Dzięki nim odeszły w zapomnienie problemy, które był typowe dla prania ręcznego czy pralek nieautomatycznych, czyli bardzo nasiąknięte wodą, długo schnące pranie, czy źle spłukany proszek. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę  z tego, że sama pralka również wymaga regularnego czyszczenia. W przeciwnym wypadku wnętrze pralki może mieć tendencję do wydzielania nieprzyjemnego zapachu, przenoszącego się również na pranie, a także do gromadzenia się kamienia. W przypadku, gdy nasza pralka jest już poważnie zabrudzona, jedynym wyjściem są środki czyszczące do pralki. Są one dostępne zarówno w drogeriach, jak również w hurtowniach i sklepach internetowych producentów środków czystości,. W skład środków czyszczących pralki należy zaliczyć między innymi odkamieniacze, które są w stanie poradzić sobie nawet z długo zalegającym kamieniem, proszki czyszczące, które są w stanie zlikwidować na stałe nieprzyjemny zapach wydzielany przez bęben, czy płyny czyszczące. Te ostatnie używa się po rozcieńczeniu i mogą służyć do ręcznego mycia wszystkich elementów pralki. Większość jednak środków używa się do automatycznego czyszczenia, poprzez wykonanie prania bez załadowanego bębna, ale z dodatkiem środków czyszczących, które wcześniej opisano. Skuteczność tych środków jest bardzo duża i są one  w stanie poradzić sobie nawet z zbrudzeniami, których nie próbowano usuwać od kilku lat.

Pomimo, że pralki automatyczne są coraz popularniejsze, wiele osób nie wie, ze również one wymagają czyszczenia, najlepiej po każdym praniu. W przeciwnym razie narażamy się na emitowany przez pralkę nieprzyjemny zapach, a nawet powstawanie kamienia, który nie usuwany może doprowadzić do uszkodzenia pralki. Aby temu zapobiec, warto oczyszczać pralkę przy pomocy specjalistycznych środków.