Przejdź do treści

Jak wybrać olej do pilarki spalinowej?

Smarowanie ruchomych części pilarki jest niezwykle ważne dla zachowania odpowiednio długiej i bezawaryjnej pracy maszyny. Dlatego w silnikach pilarek poddawanych niebywałym obciążeniom stosuje się oleje najwyższej jakości. Oleje pozwalają one na zmniejszenie tarcia wielu elementów silnika, a także mogą być elementem używanym do smarowania łańcucha. Jaki olej do piły spalinowej możemy wybrać i czym wyróżniają się ich poszczególne rodzaje?

Rodzaje wysokiej jakości olejów do pił spalinowych

specjalny olej do pilarek spalinowychJeżeli posiadamy w naszej pilarce silnik czterosuwowy, musimy zakupić olej, który pozwoli na odpowiednią pracę tego typu silnika. Specjalny olej do pilarek spalinowych tego typu posiada specjalne detergenty. Pilarki łańcuchowe są często produkowane w technologii dwusuwowej. W takim wypadku musimy użyć oleju o innych parametrach. Dzięki sporządzeniu tak zwanej mieszanki paliwowej możliwe jest wielosezonowe używanie pilarki dwusuwowej bez żadnych awarii. Proporcje oleju i paliwa są podane w instrukcjach dołączonych do naszej pilarki. Oleje do ręcznych maszyn tnących dzielą się też na te wyprodukowane z mineralnych lub syntetycznych składników. Gdy zdecydujemy się zakupić olej o odpowiednich parametrach

, możemy uniknąć zatarcia silnika. To najpoważniejsza awaria silnika, skutkująca unieruchomieniem maszyny. O odpowiednio częstej wymianie oleju powinni pamiętać także pilarze, pracujący przy wycince drzew w lesie. Ich intensywna praca może skutkować przeciążaniem maszyn, co ma szczególny wpływ na zużywanie się oleju. Dlatego wybieranie najlepszych marek może skutkować uniknięciem nadmiernego zużywania się sprzętu. Dzięki zmianie oleju na wyrób wysokiej jakości możemy także uchronić wnętrze silnika i kluczowe elementy odpowiadające za jego pracę przed korozją. Olej z odpowiednim oznaczeniem przyczynia się także do chłodzenia silnika.

Gdy zakupimy dobrego rodzaju olej

puttygen.site

, nie musimy się martwić o działanie silnika także wtedy, gdy używamy pilarki w zimie. Wiele osób robi to po to, aby na przykład przygotować drzewo na opał w kominku lub kotle. Najwyższej klasy oleje są odporne na oddziaływanie ciężkich warunków na silniki pilarek. Dlatego częsta wymiana na lepszej klasy produkt może przedłużyć życie silnika naszej pilarki nawet o kilka lat.