Przejdź do treści

Jak wystawić nowoczesną fakturę elektroniczną?

Prowadzenie własnej firmy to zadanie, które wymaga od przedsiębiorcy podążania za nowoczesnymi trendami i technicznymi nowinkami. Tylko w ten sposób można dostosować swój biznes do wymagań klientów, którzy żyją w symbiozie z nowoczesną technologią. Przykładem nowoczesnego trendu, który powoli staje się już standardem, jest wystawianie faktur elektronicznych. Rzadko zdarza się dzisiaj, żeby faktury były do klientów wysyłane w formie papierowej.

Faktury elektroniczne to oszczędność czasu i pieniędzy

nowoczesna faktura elektronicznaGlobalne korporacje, duże przedsiębiorstwa a nawet firmy jednoosobowe już dawno zaprzestały wysyłania do klientów faktur drogą tradycyjną, czyli pocztową. Wiele firm oferuje nawet rabaty da tych klientów, którzy zgodzili się na otrzymywanie faktur drogą mailową. No ale żeby móc wysłać fakturę mailem to najpierw trzeba ją wystawić w formie elektronicznej. Ten temat dużym firmom jest świetnie znany, bo przecież jest oczywiste, że nie wystawiają one faktur wypisując je odręcznie. Małe firmy i pojedynczo działający przedsiębiorcy też już przekonują się do tego, że nowoczesna faktura elektroniczna wygląda po prostu o wiele profesjonalniej. Wystawienie e-faktury jest proste i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu – nawet gdy jest ich do wypisania tylko kilka. Wystarczy pobrać sobie jakiś prosty program do wystawiania faktur i poświęcić pół godziny na to, żeby nauczyć się go obsługiwać. Zawsze można wystawić sobie pierwszą próbną fakturę, którą następnie można łatwo usunąć. Warto podkreślić, że w internecie można znaleźć kilka darmowych programów, które mają wystarczającą funkcjonalność dla małych firm. Nawet jeśli zdecydujemy się na płatną wersję programu to i tak wydamy na niego maksymalnie kilkanaście złotych na miesiąc. Na pewno będziemy z takiej inwestycji zadowoleni, bo e-faktura to dzisiaj wymagany przez klientów standard.

Z perspektywy klientów wygląda to tak, że o wiele łatwiej jest dostać fakturę na maila niż w jakiejkolwiek innej formie. E-faktury to oszczędność czasu zarówno dla firm, które je wystawiają jak i dla klientów, którzy je otrzymują. Firmy, które ciągle wypisują faktury odręcznie, powinny spróbować wystawiać je elektronicznie. Jest to tanie, proste i bardzo oszczędne. A programów do faktur są w internecie tysiące. Wystarczy jedynie wybrać jeden z nich i zacząć z niego korzystać.