Przejdź do treści

Jak zaimportowałam z Chin nowe towary?

Od kilku lat prowadzę własną działalność. Początkowo był to mały sklep z odzieżą, który z czasem powiększył się i teraz mogę pochwalić się własnym oddziałem w pobliskiej galerii handlowej. Z pewnością ten sukces nie udałby mi się, gdybym w porę nie podjęła współpracy z chińskim producentem tekstyliów. 

Możliwości, jakie daje import z Chin

import z chin krok po krokuPrzygoda z chińskim kontrahentem rozpoczęła się dość niewinnie, gdyż nigdy nie była przekonana co do chińskich produktów i współpracy z oddalonym o wiele kilometrów wspólnikiem. Moje zdanie zmieniło się, gdy koleżanka poleciła mi znalezienie firmy zajmującej się pomocą przy załatwianiu nie tak wcale trudnych i długotrwałych kroków ku importowaniu chińskich produktów. Jako że kompletnie nie wiedziałam, jak wygląda import z Chin krok po kroku, zaintrygowało mnie to i za pośrednictwem Internetu znalazłam odpowiednich ludzi. Zgrany zespół osób, który pomaga firmom o różnej wielkości w znalezieniu odpowiedniego kontrahenta do wymiany handlowej, eksportu czy importu okazał się mieć siedzibę w moim rodzinnym mieście, dlatego nie miałam większych oporów przed powierzeniem zadania. Firma pośrednicząca bardzo szybko zaproponowała mi wyjazd do Chin, w celu znalezienia odpowiedniego wspólnika na jednym z dedykowanych dla firm odzieżowych targu, na co przystałam z ochotą. Barierę językową pokonaliśmy dzięki tłumaczowi, który biegle posługiwał się językiem chińskim i to głównie dzięki niemu udało się nam znaleźć odpowiedniego kandydata na kontrahenta. 

Bardzo cieszę się, że odważyłam się i zdecydowałam na odważny, choć ryzykowny krok. Wiele osób ostrzegało mnie przed zgubnymi konsekwencjami, jakie mogą się pojawić, jeżeli zaufam zbyt prędko nieodpowiedniej osobie. Na szczęście ryzyko się opłaciło i teraz mogę cieszyć się moim dobrze prosperujących interesem.