Przejdź do treści

Jak znaleźć agencję pracy na terenie Niemiec?

Każdemu z nas potrzebny jest stały dochód i może faktycznie pieniądze szczęścia nie dają, ale musimy przecież za coś żyć i utrzymać rodzinę. Dlatego też, by otrzymać wyższe zarobki, coraz więcej osób decyduje się na stałą lub tymczasową pracę za granicą. Gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy? Oraz jak przygotować się do wyjazdu?

Opiekunka osób starszych

fachowa agencja pracy w niemczechDo najpopularniejszych zawodów wykonywanych w Niemczech zalicza się opiekę nad osobami starszymi. Więc też ogłoszeń o takim właśnie charakterze jest najwięcej. Gdy jesteśmy już zdecydowani na wyjazd, najważniejsze będzie znalezienie korzystnej oferty pracy, którą z pewnością zapewni nam fachowa agencja pracy w Niemczech. Często z wyjazdem do obcego kraju wiąże się wiele wątpliwości oraz pytań, nie wiemy jakie formalności załatwić oraz do kogo zgłosić się po przyjeździe. Wybraną przez nas agencje pracy należy wcześniej koniecznie sprawdzić, czy jest uczciwa i wiarygodna. Po pierwsze agencja musi być wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Brak numeru NIP oraz adresu siedziby przedsiębiorstwa to zły znak. Warto również sprawdzić także opinie oraz referencje na stronach internetowych, wystawione przez ludzi już wyjeżdżających. Należy również pamiętać, że agencja nie powinna pobierać od nas żadnych dodatkowych prowizji za samo pośrednictwo pracy. W innym przypadku mamy z pewnością do czynienia z oszustem. Tego rodzaju praktyki są zabronione. Dobra agencja zapewni nam legalne zatrudnienie w Niemczech, pomoże w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności związanych z wyjazdem, oraz zapewni nam stałą opiekę w tym właśnie okresie. Również transport do miejsca pracy, jak i powrót do domu, zakwaterowanie w Niemczech oraz terminowa wypłata ustalonego wynagrodzenia również zostanie dopilnowane przez naszą agencję pracy, z którą podpiszemy przejrzystą umowę dotyczącą wyjazdu.

Bardzo ważne jest, że przez cały okres pobytu w Niemczech możemy liczyć na opiekę koordynatora poprzez stały kontakt telefoniczny. Niestety bardzo często zdarza się jeszcze, że wiele osób decyduje się na tzw. pracę na czarno. Należy pamiętać, jednak, że nielegalna praca jest bardzo niebezpieczna, nie przysługują nam żadne świadczenia, a w sytuacji gdzie pojawiają się problemy, nie mamy żadnych możliwości dochodzenia swoich praw.