Przejdź do treści

Jaką drukarkę kupić do domu?

Ile trzeba wydać, żeby móc drukować wszystkie dokumenty z domowego komputera? Czy można kupić drukarkę, która będzie jednocześnie tania i ekonomiczna? Na te pytania odpowiedź jest prosta – wybór drukarek do użytku domowego jest ogromny. Za kilkaset złotych z powodzeniem możemy kupić drukarkę atramentową, która będzie bardzo wydajna, a drukowanie będzie wychodzić nas bardzo tanio. Drukarki drukują dzięki umieszczonym w nich kartridżom napełnionym tuszem.

Do użytku domowego najlepiej kupić drukarkę atramentową

drukarka atramentowa do domu i biuraZacznijmy od tego, że do drukowania w domu w zupełności wystarczy drukarka atramentowa. Są jeszcze drukarki laserowe, ale o wiele większą wydajność względem kosztów uzyskamy drukując na drukarce atramentowej. Pomiędzy urządzeniem atramentowym a laserowym jest oczywiście duża różnica w szybkości drukowania, ale zdecydowanie większe znaczenie dla domowego budżetu mają koszty drukowania aniżeli jego prędkość. W sklepach z elektroniką bez problemu znajdzie się niejedna drukarka atramentowa do domu i biura, bo przecież dla małego biura też w zupełności wystarczy urządzenie na kartridże. Niektórzy producenci oferują urządzenia o naprawdę dużej wydajności. Wystarczy wydać na drukarkę około sześciuset złotych, żeby cieszyć się naprawdę tanim drukowaniem przez wiele długich lat. W takich drukarkach jeden kartridż wystarczy na wydrukowanie około tysiąca stron. Ceny kartridży wahają się w granicach od dwudziestu do stu złotych – wszystko zależy od tego czy zdecydujemy się na tusz oryginalny czy na zamiennik. Jeśli chodzi o szybkość wydruku to tutaj wszystko zależy od konkretnego producenta. Niektóre drukarki potrafią drukować z szybkością kilku stron na minute a inne wydrukują nawet kilkanaście. Jednak za drukarkę, która będzie drukować i szybko i tanio trzeba będzie zapłacić około tysiąca złotych.

Każdy, kto posiada komputer osobisty, na pewno doceni zalety ekonomicznych drukarek atramentowych. Idealnie nadają się one do użytku domowego, ale równie dobrze sprawdzą się w biurze. Można drukować długo i tanio z wykorzystaniem jednego kartridża. Drukarki atramentowe polecane są wszędzie tam, gdzie prędkość drukowania ma mniejsza znaczenie aniżeli jego niskie koszty. A zestawy kartridży możemy kupić zarówno w sklepach jak i przez internet.