Przejdź do treści

Jaka jest dokładność graweru z wykorzystaniem lasera?

 

Każda firma musi przedsięwziąć działania, które pozwalają na reklamę zarówno lokalną jak i globalną. W pierwszym przypadku niezwykle istotne jest oznakowanie siedziby firmy tak żeby potencjalni klienci mogli ją odnaleźć szybko i skutecznie. W tym celu na obiektach należących do danego przedsiębiorstwa umieszczane są szyldy z logo, które wykonuje się w różnych technologiach i na różnych materiałach.

Jak wykonać grawer na pleksi?

grawerowanie plexiNajczęściej spotykany jest chociażby styrodur czy metal. Ostatnimi czasy coraz powszechniej dostrzega się również szyldy wykonane z plexi o różnych kolorach. Materiał ten jest bardzo wytrzymały mechanicznie oraz odporny chemicznie. Może on być stosowany zarówno we wnętrzu jak i również na zewnątrz budynków. Często wykonywane jest odpowiednie grawerowanie plexi, które pozwala nanieść stosowne informacje na przygotowaną tablicę. Jest to powszechnie spotykane chociażby w gabinetach lekarskich, gdzie na eleganckich tabliczkach znajdują się dane personalne lekarza czy informacje odnośnie godzin przyjęć. Warto wspomnieć, że grawer na plexi jest wykonywany przy użyciu lasera. Jest to jedna z najdokładniejszych form znakowania, która jest niezwykle powtarzalna. Znakowanie może być wykonywane zarówno na bezbarwnych jak i barwionych tabliczkach. Wiele tak naprawdę zależy od zlecającego.

Niemniej w niektórych przypadkach możliwe jest wykonanie kompleksowej usługi obejmującej dostarczenie materiału o określonej specyfice oraz wykonanie usługi nanoszenia grawera. Takie czynności są wykonywane chociażby przez niektóre agencje reklamowe. Posiadają one odpowiednie wyposażenie oraz dostawców, z którymi współpracują w zakresie materiałów bazowych. Jak widać obecnie w przypadku reklamy przedsiębiorstw wykorzystuje się różne zabiegi, które mają na celu zwiększenie skuteczności przekazu.