Przejdź do treści

Jaka koszula na lato?

Występujące w dopasowanych, jak i prostych krojach koszule lniane są prawdziwym klasykiem. Nie wychodzą z mody i są niezwykle uniwersalne. Świetnie noszą się zarówno podczas cieplejszych dni, jak i w te chłodniejsze. Z koszulą lnianą można stworzyć ciekawe stylizacje, w zależności od wybranych dodatków.

Uniwersalne koszule lniane

koszula lnianaTypowym klasykiem w męskiej garderobie powinna być koszula lniana która świetnie sprawdza się na lato, ze względu na swoją lekkość i przewiewność. Koszule lniane świetnie pasują na co dzień, jak i do bardziej eleganckich stylizacji. Koszule z lnu polecane są dla alergików, ponieważ są antyalergiczne i nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry. Len jest niezwykle przyjemny dla skóry i nie powoduje żadnych podrażnień. W koszuli lnianej nie dochodzi do przepacania się, ponieważ len jest materiałem oddychającym. Dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, kiedy na zewnątrz jest chłodniej, koszula bardzo dobrze zatrzymuje ciepło przy skórze. Len to świetny materiał, który nie pochłania nie przyjemnych zapachów, nie powoduje pocenia się, a nadmiar ciepła oddaje na zewnątrz. Koszule z lnu są niezwykle praktyczne i każdy powinien mieć taką w swojej szafie, ze względu na świetne właściwości i ponadczasowy wygląd. Prawdziwym klasykiem są koszule lniane i polecane są dla mężczyzn w każdym wieku. Aby koszule długo zachowały swój wygląd, należy prać je w specjalnym, delikatnym trybie.

Warto zdecydować się na zakup koszuli lnianej, ponieważ świetnie nadaje się na wypada z miasto, ale także na spotkanie biznesowe. Sportowa marynarka dopełni stylizacji z lnianą koszulą, ponieważ podkreśli jej codzienny szyk. W składzie koszul lnianych często znajduje się bawełna, która również jest świetnym materiałem na koszule i jest przyjazna dla skóry.