Przejdź do treści

Jakie funkcje musza mieć drukarki fiskalne?

Każda firma, która zajmuje się sprzedażą produktów lub usług, musi prowadzić pełna księgowość i raportować swoją sprzedaż. W tym celu potrzebne są oczywiście odpowiednie urządzenia fiskalne. Warto wiedzieć jakich funkcji powinno się oczekiwać od tego typu urządzeń.

Czy drukarki fiskalne online musza być drogie?

niedrogie drukarki fiskalne onlineKażda firma, która zajmuje się sprzedażą produktów lub też usług, musi raportować swoja sprzedaż. Podstawą do rozliczania się z fiskusem są bowiem drukowane paragony, czy też raporty  z różnych okresów sprzedaży. Od 2019 roku wszystkie urządzenia fiskalne muszą działać na zasadzie online, to znaczny ograniczyć możliwość ingerencji w generowane raporty. Zmusiło to wiele firm do zmiany swoich urządzeń fiskalnych na niedrogie drukarki fiskalne online. Na szczęście tego typu urządzenia są produkowane coraz częściej, chociaż na początku ich ceny wyraźnie wzrosły. Poszukując tańszych sprzętów fiskalnych trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Ważne jest, by większość zadań wykonywały one automatycznie, ewentualnie po wciśnięciu jednego przycisku. Jest to bardzo ważne ułatwienie chroniące również przed pominięciem wydruku jakiegoś raportu. Drukarki fiskalne, czy też kasy niezależnie od ich ceny, muszą być połączone z magazynem wirtualnym. Trzeba wiec znaleźć odpowiedni program magazynowy, który będzie dobrze współpracował z nasza tania drukarka fiskalną. Ważne jest, by opóźnienie pomiędzy wydrukiem paragonu, a usunięciem pozycji z magazynu wirtualnego było minimalne, niezależnie, czy urządzenie jest połączone z komputerem bezprzewodowo, czy też nie. W szcególnosći jest to bardzo istotne w przypadku urządzeń używanych w taksówkach. Nie maja one możliwości stałego połączenia z komputerem, dlatego też tego typu drukarki fiskalne musza mieć pojemną pamięć wewnętrzną. W przypadku takich drukarek bardzo ważne jest, by posiadały one również pojemny akumulator, wystarczający na kilka godzin pracy. Niezależnie też od ceny drukarki fiskalnej, czy też kasy, ważne ejst, by były one proste w obsłudze.

Bez urządzeń fiskalnych żadne przedsiębiorstwo nie mogłoby legalnie funkcjonować. Na przestrzeni lat mocno obniżyły się ceny tego sprzętu. Dzięki temu można dokupić taki w atrakcyjnej cenie, z rozbudowaną funkcjonalnością, których po takich urządzeniach można oczekiwać.