Przejdź do treści

Komfort snu dzięki materacom kokosowym

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż komfort snu w dużej mierze zależy od materaca, jaki posiadamy. Warto zdecydować się na sprawdzone modele, które zapewnią nam odpowiednią pozycję, będą posiadały właściwą twardość, a jednocześnie sprawią, że będziemy wyspani oraz wypoczęci. Dobry materac powinien dostosować się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiega pojawianiu się wad postawy.

Korzyści z posiadania materaca kokosowego

warstwowy materac kokosowyDoskonałym wyborem będzie warstwowy materac kokosowy, który zapewnia komfortowy sen, ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Jest doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z alergiami, minimalizuje ryzyko pojawienia się objawów, poprawiając samopoczucie użytkowników. Zapobiega powstawaniu odleżyn, absorbuje wodę i pot, a jednocześnie zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Materace kokosowe są doskonałym wyborem, wpływają korzystnie na jakość snu. Tego typu modele dostępne są zarówno w wersji piankowej, jak i sprężynowej, wykorzystuje się do nich dodatkowo matę kokosową, która powstaje z naturalnych włókien kokosa. Włókna kokosowe są od dawna stosowane do produkcji materaców, są one twarde w dotyku, mają właściwości antybakteryjne, są elastyczne. Do najpopularniejszych rodzajów materaców kokosowych należą materace z piankami, które są elastyczne, kieszeniowe, które posiadają wkład ze sprężyn kieszeniowych, a także nawierzchniowe, ]które wyposażone są w matę kokosową, która utwardza nawierzchnię. Modele dostępne są zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, ważne jest, by dobrać je  do swojego rozmiaru oraz wagi. Warstwa kokosu sprawia, że materac jest twardszy, charakteryzują się wysoką higieną, nie wywołuje reakcji alergicznych, zapobiega rozmnażaniu się roztoczy oraz innych mikroorganizmów, które mogą powodować nasilenie objawów uczuleniowych.

Ich zaletą jest fakt, iż zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, wchłania i oddaje wilgoć, jest odporny na odkształcenia, dzięki czemu z powodzeniem może być użytkowany przez długi czas. Tego typu rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które preferują twardsze nawierzchnie, osób cięższych, a także ludzi, których problemem są wady postawy. Wielu klientów decyduje się na materac kokosowy z warstwą lateksu lub pianki termostatycznej, gdyż wówczas idealnie dopasowują się do krzywizn ciała. Dzięki temu są niezmiernie wygodne i doskonale wpływają na nasz kręgosłup.