Przejdź do treści

Korzystamy z odprężającego masażu kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem o działaniu głęboko odprężającym, rozluźniającym mięśnie, niwelującym zmęczenie oraz słabe tętno, a także poprawiający przebieg energii. Lista wskazań oraz zaleceń do takiego rodzaju masażu jest znaczna. Warto się więc dowiedzieć, na czym dokładnie polega masaż gorącymi kamieniami, jakie są wskazania, a także przeciwwskazania.

Odprężenie w czasie masażu gorącymi kamieniami

odprężający masaż kamieniami - krakówMasaż gorącymi kamieniami pochodzi z Indii oraz z Chin. Osoba wykonująca taki masaż powinna znać mapę czakr i meridianów, tak więc ścieżek łączących ośrodki energii w ciele. Kamienie są bowiem początkowo układane, a następnie przesuwane w specjalny sposób wzdłuż takich kanałów energetycznych. Najczęściej wybieranym rodzajem kamieni jest bazalt oraz marmur. Niektórzy masażyści wykonują także masaż kamieniami wulkanicznymi, wykorzystując pierwotną metodę takiego masażu. Kamienie powinny także mieć odpowiedni kształt oraz rozmiar, tak więc powinny być obłe oraz gładkie. Jeżeli chcemy wypróbować odprężający masaż kamieniami – kraków jest odpowiednim miastem do korzystania z usługi. Kamienie podgrzewane są do temperatury około 50 stopni Celsjusza, osusza się je oraz natłuszcza, aby miały odpowiedni poślizg na ciele masowanej osoby. Po zabiegu są one myte oraz oczyszczane w wodzie z solą morską. Ciało także należy przygotować do masażu, czyli umyć oraz natłuścić, na przykład olejem. Należy się rozebrać, pozostając jedynie w skąpych majtkach. W pierwszej kolejności masowany jest przód ciała, a w następnej tył. Kamienie są układane na czole, na gardle, na twarzy, na klatce piersiowej, na brzuchu, na nogach czy dłoniach, a następnie na plecach, wzdłuż kręgosłupa i na stopach. Wybór miejsc, w jakich kamienie mają spoczywać na ciele jest uzależniony od indywidualnych dolegliwości.

Masaż tego rodzaju może również zostać wykonany na zimno, czyli po schłodzeniu kamieni. Znana jest także technika naprzemiennego układania zimnych i gorących kamieni, która sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób z problemami z przemianą materii, a także przemęczonych i często chorujących. Jeżeli w czasie masażu kamienie wystygną, zamienia się je na nowe. Ciepło działa w sposób terapeutyczny oraz kojący, tak samo jak stosowany olej do masażu.