Przejdź do treści

Korzystamy z zalet powłok ceramicznych

Stosowanie przez producentów pojazdów miękkich lakierów z bazą wodną powoduje, iż zabezpieczenie lakieru jest koniecznością. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko można porysować lakier oraz jak szybko może on podlegać degradacji bez zastosowania odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia. W takich przypadkach koniecznym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z powłoki ceramicznej, która jest skuteczną formą ochrony.

Najnowocześniejsze powłoki ceramiczne

powłoki ceramiczne - katowiceZgodnie z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, skład lakierów samochodowych musiał ulec zmianie. Obowiązuje zakaz używania toulenu oraz ołowiu, które wpływały na twardość lakieru. W miejsce toksycznych związków wykorzystywana jest woda, przez co powłoka lakiernicza znacznie szybciej może ulegać zniszczeniu. Rozwiązaniem może być polerowanie lakieru, jednak obecna grubość lakieru także została zmniejszona za sprawą przepisów. W efekcie renowacja powłoki lakieru może być wykonana maksymalnie dwa albo trzy razy. Pierwszym sposobem zabezpieczenia lakieru były powłoki kwarcowe, jednak ich wytrzymałość w nieznacznym stopniu przewyższała działanie twardego wosku. Rewolucją okazały się dopiero powłoki ceramiczne. Jeżeli chcemy zamówić profesjonalnie wykonane powłoki ceramiczne – katowice są odpowiednim miastem. W odróżnieniu od wosku, powłoki ceramiczne zostały stworzone w oparciu o nanotechnologię. Do najważniejszych ich zalet należy zaliczyć zwiększenie twardości lakieru, poprawę wyglądu powłoki lakierniczej, a także nadawanie szklistości. Atutem jest także hydrofobowość oraz pogłębienie naturalnego koloru lakieru, a także ochrona przed czynnikami środowiskowymi czy promieniowaniem UV. Polecane są powłoki Opti Coat, które umożliwiają izolację lakieru od brudu oraz wody, co pozwala ochronić lakier przed działaniem kwaśnego deszczu, promieniowania i soli drogowej. Powłoka hydrofobowa ułatwia mycie samochodu, które w większości przypadków może ograniczać się do spłukiwania karoserii wodą.

Nowoczesne powłoki są w pełni odporne na działanie substancji o kwasowym odczynie, jak na przykład ptasie odchody. Jest to znaczna różnica, w przeciwieństwie do fabrycznej warstwy lakieru, która przez takie substancje może zostać zniszczona. Dodatkowo powłoki, ze względu na ekstremalną twardość, określane są mianem sztucznego diamentu, gdyż są odporne na zarysowania i agresywne substancje, a także całkowicie transparentne i pięknie błyszczące.