Przejdź do treści

Kredowe farby od Annie Sloan

Gdy poszukujemy produktu, dzięki któremu pomalujemy każdą powierzchnię, a przy tym będzie to nadzwyczaj szybkie i niezbyt wymagające to powinniśmy zainteresować się produktami od marki Sloan. Autorka ta już w roku 1990 opracowała swój pierwszy produkt jakim jest farba kredowa. Do dzisiaj wiele osób korzysta z niej, ponieważ nie tylko daje ciekawy efekt, ale również pomaga szybko i bezpiecznie odmalować mebel. To ciekawy wybór w ramach renowacji.

Interesujące malowanie farbami kredowymi

farby annie sloanAby odmalować mebel zapewne myślimy o tym jak dużo czasu potrzebujemy na każdą czynność. W końcu wpierw trzeba go szlifować, bejcować, a potem nakładać warstwy farby, która dosyć długo schnie. To nie jest zachęcające, przez co bardzo często wolimy oszczędzić na nowy komplet mebli. Warto jednak zauważyć na rynku takie produkty jak farby Annie Sloan. Mowa tutaj przede wszystkim o farbach kredowych. Ułatwiają pracę, dzięki czemu osoba nie mająca doświadczenia będzie w stanie wykonać fantastyczną pracę. Pracę rozpoczyna się od odtłuszczenia i oczyszczenia powierzchni z brudu, a następnie po wyschnięciu przechodzimy do malowania. Jak możemy zauważyć pomijamy etapy szlifowania oraz bejcowania, które w wielu przypadkach są okropnie czasochłonne i wymagają siły. Po odmalowaniu i sprawdzeniu czy powierzchnia jest sucha nakładamy wosk. Pamiętajmy, że wosk nakłada się sprawnymi i szybkimi ruchami przy użyciu niestrzępiącego materiału, a nadmiar ściągamy drugą ściereczką. Ciekawostką jest z kolei to, iż kredowe farby wykorzystamy do dekorowania oraz tworzenia ciekawych efektów. wiele osób korzysta z nich też w ramach postarzania powierzchni. Co więcej, kolory możemy ze sobą łączyć uzyskując niepowtarzalne barwy. Autorka w swojej książce tłumaczy jak tego typu zabieg musimy przeprowadzić, co jest banalnie proste.

Korzystanie z farb kredowych jest proste, gdyż nie wymaga od nasz paru etapów. Dzięki szybkiemu schnięciu oraz szerokiej gamie kolorystycznej również będziemy zadowoleni. Warto też zaznaczyć, że kredowe farby wykorzystamy do malowania metali, gipsu, posadzek, a nie tylko drewna. W związku z tym to produkt uniwersalny, po którego sięga wielu konsumentów. Są oni zadowoleni, gdyż farba ta jest wysokiej jakości, a przy tym prosta w użyciu.