Przejdź do treści

Kupno bezpiecznego samochodzika dziecięcego

Mój synek od dłuższego czasu narzekał, że jako jedyny w przedszkolu nie ma samochodzika z akumulatorem. Takie samochody posiadają już praktycznie wszyscy jego koledzy z przedszkola. Długo zastanawiałam się nad taką zabawką, aż w końcu zdecydowałam się na to, iż kupię mu takie autko na prezent na Święta Bożego Narodzenia. Święta powoli się zbliżały i teraz, nie pozostało mi już nic innego, jak tylko udać się do sklepu z zabawkami i znaleźć coś odpowiedniego dla jego wieku.

Poszukiwania elektrycznych samochodów dla dzieci

bezpieczny samochód dziecięcy elektrycznyOkazało się, że tego typu zabawki są obecnie bardzo popularne i w sklepach można znaleźć naprawdę duży wybór takich pojazdów. Z początku nie mogłam się zdecydować na żaden konkretny pojazd, dlatego zdecydowałam się poprosić sprzedawczynię o pomoc. Powiedziałam jej, że potrzebny mi jest bezpieczny samochód dziecięcy elektryczny. Poleciła mi ona samochodzik z energooszczędnym akumulatorem. Był on bardzo praktyczny, ponieważ na noc wystarczyło włączać go do ładowania i nie trzeba było wymieniać co chwila baterii. Po pełnym naładowaniu zabawka dostarczała nawet kilkanaście godzin zabawy. Najważniejsze było dla mnie to, że autko posiadało odpowiednie zabezpieczenia, ważne przy zabawkach dla tak małych dzieci. Dziecko można było przypiąć specjalnymi szelkami do siodełka i oparcia, tak aby nie wychyliło się ono podczas jazdy ani nie wypadło z rozpędzonej zabawki. Maluch sterował samochodzikiem za pomocą kierownicy i pedałów, jednakże pojazd posiadał również dodatkowe sterowanie za pomocą pilota. Rodzic czy opiekun mógł samodzielnie zatrzymać zabawkę, gdyby dziecko za bardzo się rozpędziło bądź chciało uciec. To było nawet bezpieczniejszy niż zwykły rower czy hulajnoga! Od razu zdecydowałam się zakupić ten elektryczny samochodzik i już wkrótce okazało się, że to było bardzo dobre rozwiązanie.

Synek był bardzo zadowolony z zakupionej zabawki, która okazała się wytrzymała i wysokojakościowa. Byłam bardzo zadowolona, że jest ona łatwa w utrzymaniu czystości, a także odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i wszelkie uderzenia. Synek korzysta z niej już drugi rok, i jak dotąd zabawka nie popsuła się ani nie wymagała żadnej dodatkowej konserwacji oprócz przechowywania w odpowiedniej temperaturze i suchym pomieszczeniu.