Przejdź do treści

Kupno trwałego kojca dla psa

Niedawno moja suczka urodziła kilka szczeniąt. Zdecydowałam się nie oddawać nikomu piesków, ale także nie wyobrażałam sobie, żeby trzymać kilka psów w mieszkaniu. Całe szczęście mieszkaliśmy na wsi, mieliśmy duże podwórko przed domem, dlatego bez problemu mogliśmy urządzić tam wybieg dla psów. Najpierw jednak musieliśmy kupić kojec dla naszych czworonożnych pupili. W tym celu udaliśmy się do hurtowni zoologicznej. Bez problemu znaleźliśmy tam taki kojec, jaki nam odpowiadał.

Poszukiwania drewnianych kojców dla psów

trwały kojec dla psa z drewnaZależało nam na tym, aby był to solidny i trwały kojec dla psa z drewna. Wiedzieliśmy, że drewno jest najlepszym tworzywem, które może przetrwać bez dodatkowych zabezpieczeń i impregnacji nawet kilka lat. Jest ono odporne na niekorzystne warunki pogodowe, a także zapewnia pieskom odpowiednie warunki zarówno latem, jak i zimą. Bardzo ważne jest dla mnie to, że drewno zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Ponieważ mieliśmy kilka psiaków musieliśmy kupić dosyć duży kojec o odpowiedniej powierzchni, tak aby wszystkie szczeniaczki mogły się w nim wyciągnąć i położyć jednocześnie. Zdecydowaliśmy się na taką klatkę, w której nasze pieski będą mogły się wygodnie poruszać także wtedy, kiedy już dorosną i będą większe. Udało nam się dostać wybrany kojec w bardzo niskiej, przystępnej, jednej z najlepszych na rynku, cenie. W domu mąż od razu zabrał się do montażu kojca na podwórku. Zrobił to szybko i sprawnie, ponieważ wystarczyło wykopać kilku centymetrowy dół w którym umiejscowiło się klatkę. Dzięki temu była ona stabilna i nie przechyla się. Od razu wpuściliśmy do niej nasze pieski, żeby zobaczyć czy zaadoptują się szybko w nowym miejscu. Nie było z tym żadnych problemów. Teraz nasze psy są już duże i dalej chętnie korzystają ze swojego kojca, ponieważ jest to dla nich świetne miejsce na schronienie się przed deszczem czy letnim słońcem.

Dla mnie najważniejsze jest to, że buda jest ciepła i pieskom nie jest w niej zimno. W środku wyłożyliśmy ją także miękkimi i delikatnymi kocami. Podoba mi się także zasłonięte wejście do środka, przy którym można postawić miski z karmą czy wodą. To naprawdę świetnie rozwiązanie, dzięki któremu jestem pewna, że to karmy nie wpadną pieskom żadne śmieci niesione przez wiatr.