Przejdź do treści

Kursy nurkowania dla nowicjuszy

Po ostatnich wakacjach spędzonych nad polskim Bałtykiem zdecydowaliśmy razem z żoną, że w kolejnym roku wybierzemy się na wczasy za granicą do Chorwacji, Włoch, albo Hiszpanii. Uznaliśmy, że w tych krajach będziemy mieli gwarancję dobrej pogody, a woda w morzu będzie ciepła, dzięki czemu będziemy mogli z niej skorzystać. W Bałtyku nie zawsze dało radę sie zanurzyć.

Kursy dla początkujących nurków

kurs nurkowania dla początkującychDecydując się na wyjazd nad ciepłe morze chciałem spełnić jeszcze jedno ze swoich marzeń,, jakim było nurkowanie z instruktorem. Żeby nie tracić czasu na naukę na miejscu postanowiłem jeszcze przed wyjazdem zapisać się na kurs nurkowania dla początkujących, żeby poznać podstawy i na urlopie móc już przejść do rozkoszowania podwodnymi widokami. Pierwszy etap kursu odbywał się na głębokim basenie. Instruktor opowiedział o zastosowaniu każdego z elementów ekwipunku nurka, a kursanci mogli zadawać pytania. W grupie było około piętnastu osób, więc każdy mógł uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Moje pierwsze zanurzenie nie poszło mi najlepiej, ponieważ źle dopasowałem maskę i naleciała mi woda do oczu. Na szczęście w każdej kolejnej próbie popełniałem coraz mniej błędów, aż z czasem czułem się już bardzo pewnie podczas prób basenowych. Kolejnym etapem kursu było nurkowane w specjalnie przygotowanym stawie, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić swoje siły w naturalnych warunkach. Musiałem przyznać, że wybrana przeze mnie szkoła nurkowania naprawdę dobrze przygotowała mnie do nurkowania na wakacjach. 

Podczas wakacji instruktor nurkownia wielokrotnie chwalił mnie i podkreślał, że musiałem już wcześniej nurkować. Byłem bardzo dumny widząc, że radzę sobie znacznie lepiej od innych osób nurkujących ze mną i cieszyłem się, że naukę odbyłem już wcześniej, a teraz mogłem cieszyć się chwilą i podziwiać podwodny świat