Przejdź do treści

Kverneland – oferta sprzętu i części

Działalność rolnicza należy do najstarszych zawodów na świecie. Ludzie od zawsze hodowali rośliny i zwierzęta, dbając o żywność dla innych. Początkowo sami produkowali swoje narzędzia i maszyny, wykorzystując potencjał swoich pomysłów i rąk oraz materiałów, z jakimi na przestrzeni lat mieli do czynienia. Jednak rewolucja przemysłowa i związane z nią osiągnięcia sprawiły, że obecnie wyspecjalizowało się wiele firm produkujących sprzęt rolniczy.

Sprzęt i cześci rolniczy Kverneland

polecane części do kvernelandJednym z takich przedsiębiorstw jest Kverneland. Ta norweska firma, założona przez tamtejszego rolnika, na początku swojej działalności, produkowała kosy – było to pod koniec XIX wieku. Z czasem asortyment zaczął się rozszerzać i firma wypuściła na rynek swój pierwszy pług, a potem także kultywatory konne. Kiedy następował rozwój motoryzacji, a wraz z nim powiększyła się ilość ciągników, Kverneland skupiło się na produkcji pługów przystosowanych do pracy z traktorem. Firma się rozwijała, oferując urządzenia te coraz bardziej wyspecjalizowane i wielofunkcyjne, pojawiła się także na norweskiej giełdzie oraz rozszerzała swój asortyment poprzez przejęcie innych firm zajmujących się maszynami do rolnictwa i budową nowych fabryk. Firma ma przedstawicielstwo także w Polce gdzie można zakupić sprzęt oraz oryginalne i polecane części do Kverneland. Obecnie te międzynarodowe przedsiębiorstwo w swojej gamie wyrobów posiada wiele maszyn rolniczych, które są niezbędne w pracy rolnika. Tak jak pierwotnie, tak i teraz firma sprzedaje pługi różnego typu, w zależności od zastosowania. W ofercie dotyczącej obszaru kultywacji ziemi można jeszcze zakupić kultywatory, zarówno ścierniskowe i głębosze, jak i brony talerzowe. Oprócz tego rolnicy mają do wyboru siewniki, które nadadzą się do różnorodnych upraw, w zależności od zapotrzebowania. Możemy je podzielić na punktowe oraz zbożowe. Sprzętem chroniącym plony są rozsiewacze i opryskiwacze, który produkuje również Kvarneland. Oczywiście rolnik ma do dyspozycji również wiele części, które może zamówić internetowo bądź w sklepie stacjonarnym, których w naszym kraju jest wiele.

Mnogość artykułów proponowanych przez Kverneland jest spora dlatego farmer powinien znaleźć coś dla siebie, czego potrzebuje. Nie ma także problemów z dostępem do części, ponieważ oferuje je wiele firm sprzedających elementy rolnicze. Na pewno wieloletnie doświadczenie i dbałość o trwałość produktu sprawia, że jest to udany sprzęt.