Przejdź do treści

Lecznicze susze konopne

W naszym kraju konopie indyjskie uznawane są za jeden z narkotyków przez co zakazane jest zarówno ich uprawianie jak i posiadanie wersji przetworzonej. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że konopie występują również w innych odmianach. Jedną z nich są konopie przemysłowe, które nie zawierają substancji psychoaktywnych przez co możemy legalnie je uprawiać.

Prozdrowotny susz z konopii

susz konopny warszawaNa chwilę obecną popularność konopii siewnych zwanych również konopiami przemysłowymi dopiero odbudowuje się na nowo. Przez długi czas rośliny te nie były uznawane za zbyt cenne i z biegiem czasu ich popularność malała. Jednak jakiś czas temu nieco dokładniej się im przyjrzano i okazało się, że możliwe jest leczenie wielu różnych chorób przy zastosowaniu suszu podchodzącego z takich konopii. Jeśli chodzi o legalny susz konopny Warszawa jest jednym z miast, w którym mogą Państwo znaleźć sprawdzone sklepy ze zdrową żywnością, które oferują takie produkty. To o czym koniecznie należy wiedzieć to to, że konopie przemysłowe mogą być stosowane przy leczeniu różnych chorób układu nerwowego. Przede wszystkim mowa tutaj o takich chorobach jak choroba Parkinsona, Alzheimera czy nawet stwardnienie rozsiane. Susz konopny czy też inne produkty powstające na bazie konopii siewnych zawierają bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy dzięki którym dochodzić może do bardzo szybkiego lokalizowania i eliminowania komórek nowotworowych.

Na chwilę obecną produkty konopne są niezwykle popularne wśród fanów medycyny naturalnej. Okazuje się często, że takie produkty mogą wpływać na nasze zdrowie o wiele bardziej niż różne sztuczne medykamenty. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że susz konopny pochodzący z konopii przemysłowych jest w Polsce legalny i możemy również posiadać olejki CBD produkowane z tych roślin.