Przejdź do treści

Letnie czapki dla mężczyzn

Ochrona głowy latem za pomocą odpowiedniego nakrycia to podstawa udanych wakacji. Jednak oprócz zalety jaką jest troska o zdrowie, dorzucić można również aspekty stylizacyjne. Niektóre subkultury oraz największe domy mody na świecie nie wyobrażają sobie modnej stylizacji bez nakrycia głowy. W trendach są obecnie czapki z daszkiem.

Modne nakrycie głowy na lato

czapki męskie na latoZanim wybierzemy się na upragniony urlop czy letnie wakacje, warto pamiętać o tym, by spakować odpowiednią ilość odzieży oraz wszystkie jej ważne w tej porze roku elementy. Podstawą będzie tutaj czapka. Latem ochrona głowy przed promieniami słonecznymi jest ważna – zapobiega to udarom słonecznym. Obecnie największą popularnością cieszą się czapki męskie na lato – są one nie tylko dobrą ochroną głowy, ale także modnym akcentem każdej stylizacji. Najlepiej komponują się w towarzystwie krótkich spodenek typu bermudy oraz z koszulką polo, dzięki czemu strój nabiera eleganckiego charakteru. Jeśli natomiast jesteśmy zwolennikami stylizacji o bardziej sportowym charakterze – tu świetnie sprawdzą się do czapki z daszkiem spodenki dresowe, plażowe szorty i zwykła koszulka sportowa typu t-shirt. Oprócz czapek z daszkami, wybieranymi często przez sportowców, sporym zainteresowaniem wśród panów cieszą się również letnie odmiany kaszkietów, które wykonane są z bardziej przewiewnych i oddychających materiałów jak np. bawełna lub wiskoza oraz kapelusze – te również są lekkie i chronią przed przegrzaniem. Kapelusz na pewno będzie też dobrą ochroną w deszczowe dni. Obecnie wykonuje się je z powłoką przeciwdeszczową, by chroniły głowę, kiedy nie mamy w kurtce kaptura. Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek z nakryć, warto też upewnić się, co do fasonu jaki będzie dla nas najbardziej twarzowy. Panowie o ostrzejszych i smuklejszych rysach, powinni zdecydować się na czapki kwadratowe lub kapelusze o mniejszym rondzie, natomiast ci, którym zależy na optycznym wysmukleniu twarzy powinni wybierać czapki z daszkiem o jak najbardziej klasycznym kroju.

Dobierając takie nakrycie głowy latem warto zwrócić uwagę na to, by daszek nie był zbyt duży i nie zasłaniał przez to widoczności, ale także nie był zbyt mały – by cieniem chronił również nasz wzrok i przede wszystkim twarz przed słońcem. W dobrze dobranej czapce, na pewno poczujemy komfort w trakcie plażowania czy uprawiania wakacyjnych sportów.